středa, 27 duben 2016 07:00

Letos se potřetí otevře Letňák na Střeleckém ostrově

Napsal(a)
Bratři Ebenové Bratři Ebenové Zdroj: pořadatel festivalu

V návaznosti na předchozí dva úspěšné ročníky multikulturního letního festivalu na Střeleckém ostrově i letos pořadatelé chystají spoustu zajímavých koncertů , filmových projekcí a doprovodných benefičních akcí.

 

Festival Letňák 2016 pořádá Malostranská beseda a je určen nejen Pražanům ale všem, kdo v letních měsících zavítají do Prahy. V malebném prostředí zrekonstruovaného Střeleckého ostrova v samém srdci Prahy, s výhledem na nejkrásnější historické památky včetně Pražského hradu můžete relaxovat při zajímavých kulturních akcích. Výběr účinkujícíhc bude opět žánrově velice pestrý, aby si každý mohl vybrat právě to své.
Šéf produkce Letňáku David Dvořák vysvětluje: „Podobně jako v předchozích dvou letech se Letňák – Léto pro Pražany 2016 ponese ve znamení pestrosti a tematické různorodosti akcí, žánrové rozmanitosti, představí se zkušení a osvědčení umělci, ale také mladé a začínající talenty. Budeme tu mít program pro mladé i starší návštěvníky, děti i jejich rodiče. A i když astronomické léto začíná až ke konci června, u nás startuje už den před populárními čarodějnicemi a trvat bude stejně jako vloni až do konce září.“Navzdory svému názvu festival nezačne až v létě, ale startuje již 29. dubna. Potrvá až do září a ze stovek účinkujících, kteří se na něm vystřídají můžeme již nyní prozradit jména jako Mucha (12.5.), Jelen (2.6.), Bratři Ebenové (9.6.), Radůza a hosté (23.6.). V červenci trochu přitvrdíme, v rytmu rocku zahrají společně Vladimír Mišík & ETC... s Blue Effectem (14.7.) a Michal Pavlíček se svým bandem (19.7.). Jako další ze známých hudebníků, kteří budou následovat v srpnu a září jmenujme ještě Vypsanouo fixu (18.8.), Sto zvířat (25.8.) - ti si střihnou hned dvojkoncert, Support Lesbiens (7.9.), a Xavier Baumaxa (8.9.). Podrobný program na jednotlivé dny sledujte na www.letnak.cz.

Čtěte také: Letňák na Střeleckém ostrově bude v srpnu plný hvězd

Kromě koncertů budou probíhat i akce na plovoucí scéně Ponton, kam je vstup zcela zdarma.Pořadatelé opět opráší filmové plátno: „Po loňském úspěchu otevřeme také letní kino. Letos jsme se ho rozhodli koncipovat jako filmový týden, který proběhne v průběhu července. Filmoví nadšenci se mohou těšit na směs českých a zahraničních filmů od nestárnoucí klasiky po letošní novinky,“ prozrazuje David Dvořák a dodává: „Jednou s největších akcí, která nás během léta na Střeleckém ostrově čeká, je je připomínka 600 let od upálení Jeronýma Pražského. Tradičně se budeme věnovat i společensky prospěšným akcím. Již nyní mohu pozvat Áčkofest a také akci tradičně pořádanou obecně prospěšnou společností Asistence.“


  

Přehled

Další články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };