sobota, 01 říjen 2016 13:00

Město Er na vánočním koncertě Michala Prokopa

Napsal(a)
Michal Prokop Michal Prokop Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Pro svůj tradiční vánoční koncert si Michal Prokop připravil opravdovou hudební lahůdku - dvacetiminutovou skladbu Město Er, kterou spolu s Framusem Five zahraje i Karlovarský symfonický orchestr.

 Michal Prokop, jeden z našich nejznámějších zpěváků, letos v létě oslavil již 70. narozeniny a to vskutku velkolepě - dvoudenním hudebním festivalem Krásný ztráty, který se konal v Lokti nad Ohří. Kromě Framusu Five se zde sešly špičky naší rockové scény jako například Radim Hladík, Vladimír Mišík, ze Slovenska Collegium Musicum v čele s Mariánem Vargou a mnoho dalších. Co však bylo na tomto festivalu naprosto unikátním - skladba Město Er, která zazněla po 45 letech v původním aranžmá a zahraná poprvé naživo, společně s Karlovarským symfonickým orchestrem.Pro velký úspěch tuto skladbu Michal Prokop zařadil i do programu svého vánočního koncertu, který uspořádá opět ve Foru Karlín 21. prosince 2016. Sám zpěvák k tomu dodává: „Nesmírně se těším, že si znovu zahrajeme Město Er s Karlovarským symfonickým orchestrem a umožníme tak posluchačům užít si společně s námi skladbu v koncertní podobě."
Celé album Město Er bylo také v letošním roce po 45 letech vydáno v reedici na LP, CD i v digitální podobě a jeho první náklad LP byl rozebrán během několika málo dní.

Prohlédněte si také Fotogalerii z vánočního koncertu 2015  

Vánoční koncerty Michala Prokopa mají vždy úžasnou sváteční, výjimečnou atmosféru a pro každý si  zpěvák pečlivě připravuje speciality a zve zajímavé hudební hosty. Necháme se překvapit, koho uslyšíme letos. Pokud jste se do Lokte na festival Krásný ztráty nedostali a rádi by jste slyšeli živě Město Er, máte jedinečnou šanci nyní v Praze. Vstupenky na vánoční koncert Michala Prokopa jsou již v předprodeji a navíc prvních 200 diváků, kteří si vstupenky zakoupí on-line na adrese Ticketportal.cz, získá dárek v podobě CD Město Er.
 

Přehled

 • Název akce: Vánoční koncert Michala Prokopa
 • Datum: středa, 21 prosinec 2016
 • Místo: Forum Karlín
 • Cena: od 690 Kč

Další články

 • Einstürzende Neubaten představí nové album ve Foru Karlín Einstürzende Neubaten představí nové album ve Foru Karlín

  Po více než dvanácti letech vydá v příštím roce německá industriální hudební skupina Einstürzende Neubaten dlouho očekávané studiové album. Písně z něj představí v rámci plánovaného turné The Year of The Rat Tour.

 • Foto: Laura Mvula, Forum Karlín, 15. 10. 2019 Foto: Laura Mvula, Forum Karlín, 15. 10. 2019

  Metaforicky bývá nazývána Ninou Simone moderní doby – styl její hudby mísí soulové, jazzové a R&B prvky způsobem, který má blízko k současné hudební univerzálnosti. Debutové album Sing to the Moon z roku 2013 poukázalo na její mimořádný talentu, následující deska The Dreaming Room z roku 2016 upevnila pozici Laury Mvuly jako zásadní umělecké osobnosti, již je dobré sledovat. My vám přinášíme fotoreport z koncertu v rámci festivalu Struny podzimu.

 • Simply Red se chystají na turné Simply Red se chystají na turné

  Jedna z nejúspěšnějších britských kapel ještě letos vydá novou desku a zároveň zveřejňuje plán koncertů pro své chystané evropské turné, během kterého nevynechá ani Českou republiku. Do Prahy se vrátí po pěti letech.

 • Skupina Pixies vystoupí v pražském Foru Karlín Skupina Pixies vystoupí v pražském Foru Karlín

  Pixies jsou jednou z nejvlivnějších kapel osmdesátkového alternativního rocku, která inspirovala skupiny jako Nirvana, Radiohead nebo Pearl Jam. Dnes inspirují novou generaci kapel, které uchvátil jejich ikonický "loudquietloud" sound. Na podzim letošního roku kapela vydá svou další řadovou desku a v tandemu s vydáním alba odstartovali 13. září v Motorpoint Arena v Cardiffu své světové turné 2019-2020 World Tour. V první části turné kapela navštíví 33 měst v 16 zemích po Evropě, včetně Prahy.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };