Michal Pavlíček a Čombeband již brzy v Akropoli

Pokud patříte k příznivům Michala Pavlíčka, rádi bychom vás informovali o koncertě, který se již v dubnu chystá do pražského Paláce Akropolis.

Michal Pavlíček, Beatová síň slávy 2012 Michal Pavlíček, Beatová síň slávy 2012 Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

 

Michal Pavlíček patří bezesporu mezi špičku našich kytaristů a setkáváme se s ním na hudebních podiích v různých formacích. Tentokrát se sejde s partou zvanou Čombeband (TRIO), kterou tvoří jeho dlouholetí spoluhráči bubeník Miloš Meier (Dymytry, Drumming Syndrome), baskytarista Martin Ivan (Precedens, Mother's Funkers) a Michal Nejtek (Koller Band, Agon Orchestra), aby společně zahráli  20. dubna v Paláci Akropolis tak, jak jeho komornější prostředí dovoluje.

Repertoár Čombebandu autorsky pochází z dílny Michala Pavlíčka, jehož hudební činnost je v českém i mezinárodním měřítku zcela unikátní. Od skládání rockových písní postupem času dospěl  ke spolupráci s velkými symfonickými orchestry, vznikla celá škála rozmanitých druhů skladeb, které mají společný Michalův rukopis a jeho nezaměnitelné kytarové riffy.Vyznavači rockové muziky budou znát dnes již kultovní pořad Na Kloboučku, kam si Michal Pavlíček zval různé hudebníky a zpěváky/zpěvačky nejen z rockové branže. Ti dříve narození si jistě vzpomenou, jak byli vzhůru do pozdních hodin a těšili se na každý nový díl tohoto pořadu, který vysílala Česká televize. Vzešla z něj celá řada hudebních lahůdek, většinou originálním způsobem přearanžovaných písní našich i zahraničních interpretů či kapel. Vystřídala se zde spousta známých osobností, za které jmenujme alespoň Radima Hladíka, Báru Basikovou, Kamila Střihavku, Romana Dragouna, Ondřeje Konráda, Viktora Dyka, Ivu Marešovou, Vildu Čoka, Janu Koubkovou, Moniku Načevu a další a další.

Prohlédněte si také Fotogalerii z koncertu k oslavě 60. narozenin Michala Pavlíčka

Počátky Michalovy hudební dráhy sahají do 70. let, kdy začínal hrát v amatérské kapele Expanze, po ní přešel do již profesionální skupiny Bohemia a osudovým mu pak bylo setkání s Michaelem Kocábem. Spolu dali vzniknout Pražskému výběru, který patří mezi významné mezníky naší rockové scény. Následovala skupina Stromboli, jedna z našich snad nejoriginálnějších, ke které neodmyslitelně patří hlas Báry Basikové. Po jejím rozpadu (v nedávné době se však opět hudebníci Stromboli v původní sestavě dali dohromady) Michal Pavlíček pokračoval v dalších svých projektech - BSP (Ota Baláž a Kamil Střihavka, Big Heads (čistě instrumentální parta) a TRIO/Čombeband, na který vás nyní zveme. Souběžně s účinkováním ve svých kapelách či projektech Michal aktivně spolupracoval i se svými dalšími kolegy z branže. Připomenout můžeme trio Horký dech Jany Koubkové, autorský podíl na vynikajícím albu Zuzany Michnové(Rány) a Moniky Načevy( Možnosti tu sou, Mami). Ani zde však výčet Michalových hudebních aktivit nekončí. Složil hudbu k mnoha divadelním představením, několika baletům, seriálům či celovečerním filmům a uplatnil se skvěle i na muzikálovém poli s úspěšným Excaliburem.
A to už ani nemusíme vypočítávat, na kolika hudebních nosičích najdeme jeho jméno, kolik získal hudebních ocenění či platinových desek.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

V roce 2012 časopis Rock&Pop společně s Radiem Beat vyhlásil anketu o nejlepší československou Superskupinu, v jakém obsazení by si jí čtenáři a posluchači představovali. Kategorie kytarista, baskytarista, bubeník, klávesista, zpěvák/zpěvačka a další hudebník obsadili Michal Pavlíček – kytara, Kamil Střihavka – zpěv, Roman Dragoun – klávesy, Miloš Meier – bicí, Vladimír Guma Kulhánek – baskytara a Jan Hrubý - housle. Jak vidíte - v Čombebandu dva hudebníci z této hvězdné sestavy figurují a koncert jistě bude stát za to.
Pokud jsme vás patřičně navnadili a máte čas a chuť zajít se podívat na koncert osobně, máte šanci 20. dubna 2017 v pražském Paláci Akropolis, kde se na vás od 19 hodin bude těšit Čombeband v čele s Michalem Pavlíčkem.
   

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář