Mikuláš s The Tap Tap přijde dřív Doporučený

Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap ve Státní opeře se uskuteční již příští týden,a program bude opět pestrý.

The Tap Tap The Tap Tap Zdroj: pořadatel koncertu

 Letošní již pátý ročník neoperního koncertu kapely The Tap Tap je naplánovaný o něco dříve, než české domácnosti navštěvuje Mikuláš a to na pondělí 30. listopadu. Aby si jej mohli přijít poslechnout i děti, je začátek od šesté hodiny večerní.
Na co letos můžeme těšit, nám odpověděl kapelník Šimon Ornest: „Budeme mít spoustu opravdu zajímavých hostů, včetně Pavla Bělobrádka, který napsal písničku Smutná optimistka pro naši zpěvačku Janu. Sám si v ní také zahraje na kytaru. Autor písně k tomu dodává: „Sám vím, co je to zdravotní handicap. Vidět ale The Tap Tap znamená, trochu se zastydět. Když mně bylo řečeno, že moje chromé prsty zrovna v Tap Tapu neomlouvají, nezbylo mně, než výzvu vystoupit na pódiu přijmout, když už se text písně ujal".  
Dalším hostem, který se ke kapele připojí bude přednosta spinální jednotky FN Motol Jiří Kříž, který po úrazu také žije s postižením a doprovodí hudebníky na svůj trombón. Tentokrát se na prknech Státní opery s The Tap Tap objeví i operní pěvci s handicapem Daniela Valíčková a Radek Žalud, dále talentovaný nevidomý pianista a zpěvák Jan Jareš a jako vloni generální ředitel Fordu ČR Jan Laube. Výčet účinkujících muzikantů pak uzavírají členové Lidové muziky Notičky, kteří jsou již s The Tap Tap po několikerých společných vystoupeních pěkně sehraní.

V loňském roce měla Mikulášská velký úspěch a jak jej vnímali The Tap Tap z pozice účinkujcích a na co rádi vzpomínají nám odpověděl Šimon Ornest: „Jsme rádi, že naše koncerty publikum baví. Vzpomínat na vyprodanou Operu je samozřejmě velmi dobrý pocit."Souběžně s televizním přímým přenosem z Mikulášské probíhala i sbírka pomocí DMS, kolik peněz vloni diváci darovali a na jaký účel byly použity, jsme se opět zeptali Šimona:  „ Pokud si dobře vzpomínám, jednalo se o cca 300 tisíc kč, které Magistrát hl. m. Prahy doplnil částkou 5 milionů korun na benefiční účel dostavby Jedličkova ústavu a škol."
V loňském roce se role moderátora vedle Ladislava Angeloviče představil herec Jiří Mádl, letos bude mít Láďa jako parťáka a posilu bývalého tiskového mluvčí ministerstva zdravotnictví a absolventa škol Jedličkova ústavu Tomáše Cikrta. Ten ke své nové roli říká: „Je mi velkou ctí, že mohu spolupracovat s partou takových profesionálů jako je Láďa Angelovič a jeho kolegyně a kolegové z kapely The Tap Tap. A jak už jsem zjistil z prvních setkání, asi si přitom užijeme dost legrace. Líbí se mi laskavý scénář, samozřejmě se těším na písničky a jsem rád, že spolu pomůžeme získat peníze pro Jedličkův ústav, který mi kdysi poskytl útočiště. Státní opera zažije kouzelný večer!"
V lednu jsme vás informovali o sbírce na vznik nového videoklipu k písni Moje volba, který měl být plný pirátů. Vše dobře dopadlo, klip od výtvarníka Jana Augusty je na světě a během koncertu ve Státní opeře bude mít svou slavnostní premiéru.

Čtěte také: The Tap Tap chystají nový videoklip

Koncem roku každý bilancuje a jaký byl ten pomalu končící pro The Tap Tap jsme se opět zeptali kapelníka Šimona Ornesta: „Letos jsme byli velmi plodní :). Na příští rok chystáme premiéru představení Nefňuka na Nové scéně Národního divadla. Přípravy jsou hodně náročné, ale bude to pecka!" Kapela se každým rokem vydává i za hranice naší republiky, kam se podívali letos a jak je místní diváci přijali Šimon odpovídá: „Tento rok jsme hráli na Expu v Miláně. Přijetí bylo vřelé a myslím, že jsme Českou republiku zastoupili důstojně."
Nicméně je známo, že The Tap Tap jsou veselá kopa a zeptali jsme se, zda mají nějakou humornou příhodu, o kterou by se s námi mohli podělit? „Jen naše zkoušky jsou tak humorné, že celá výstava černého humoru The Tap Tap načerno je proti tomu slabý čajíček. Musíte to ale zažít. Vyprávět se to nedá… " odpověděl kapelník.
A plány na příští rok ? „Ano, jak už jsem naznačil, příští rok - konkrétně 24. dubna 2016 nás čeká premiéra dlouho chystaného představení Nefňuka. Je to o klukovi, který svou odvahou a důvtipem překoná řadu nebezpečí a stane se ředitelem vlastního cirkusu. Do scénických pohybů a pohybů loutek budou zapojeny 4 elektrické vozíky členů The Tap Tap."

Prohlédněte si také Fotogalerii z Mikulášské 2014

Ale nepředbíhejme do příštího roku, nyní před sebou máme Mikulášskou. Asi vás nepřekvapí, že vstupenky byly opět velice rychle vyprodány, ale nezoufejte - vše můžete shlédnout v klidu a v teple svého domova. Jako vždy je připraven přímý přenos z koncertu na druhém programu České televize 30. listopadu 2015 od 18 hodin. A pokud budete chtít i přispět dárcovskou SMS na dostavbu Jedličkova ústavu, nechte si během vysílání při ruce i mobilní telefon.

A ještě pro vás máme jednu novinku na závěr: ve spolupráci s českou oděvní firmou Kama vznikla nová kolekce zimních svetrů s motivem kapely The Tap Tap, která je zároveň předvánočním dárkem jejím členům a k dostání je i pro širokou veřejnost. Koupí slušivého svetru podpoříte kapelu částkou 500 korun a pokud v něm dorazíte i na Mikulášskou do Státní opery, myslím, že pro tentokrát uvaděčky přimhouří oko a nebudou vyžadovat večerní róbu.


 

Další informace

  • Název akce: Mikulášská s The Tap Tap
  • Datum: pondělí, 30 listopad 2015
  • Místo: Státní opera Praha
Napsal(a):

Zanechat komentář