My Chemical Romance ohlásili návrat na pódia, Prahu navštíví také

Skupina My Chemical Romance patří k nejúspěšnějším formacím nového tisíciletí. Výrazným způsobem ovlivnila směřování rockové hudby a změnila život celé generaci posluchačů. Nyní se znovu vydává na koncertní šňůru a jednou ze zastávek bude také Praha.

My Chemical Romance My Chemical Romance Zdroj: pořadatel koncertu

Kapela vznikla v roce 2001 v Newarku v New Jersey a do roku 2013 stihla vydat čtyři studiová alba. Hned druhé nazvané Three Cheers For Sweet Revenge zaznamenalo světový ohlas, prodalo se ho přes milion kopií a pro skupinu bylo vstupenkou do rockové extraligy. V roce 2006 kapela přišla s koncepční deskou The Black Parade, která je považována za jednu z nejdůležitějších rockovýchdesek první dekády tohoto století.

My Chemical Romance na ní definovali nové rysy stylu zvaného emo. Jedná se o rockovou operu, jejímž hlavním hrdinou je postava umírající na rakovinu. Nahrávka je považována za klasiku a příznivci emo-rocku ji dodnes řadí mezi zásadní alba hudební historie. Skupina za ni v Evropě získala platinový certifikát, za oceánem má deska status trojnásobné platiny.

 

 

V roce 2013 kapela oznámila, že končí. Přes bezpočet spekulací, které se každý rok pravidelně objevovaly, došlo ke comebacku až na sklonku loňského roku. My Chemical Romace odehráli klubový koncert v Los Angeles a následně oznámili účast na několika velkých letních festivalech. Nyní bylo oznámeno, že pražský Sinobo Stadium přivítá My Chemical Romance 3. července tohoto roku.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář