Narozeninové oslavy Harleje vyvrcholí v pražské Lucerně

Tak už je to dvacet let, co se Vládík a Toník rozhodli založit kapelu. Pojmenovali ji Harlej a asi ji nebrali moc vážně, spíš si tak ze všeho stříleli. Čas plynul, Vládík odešel, Toník ne. A Harlej je tu dál. Není už to ten sranda projekt jako na začátku, ale regulární kapela s početnou fanouškovskou základnou.
Harlej stále jede na plnej plyn! Harlej stále jede na plnej plyn! Zdroj: Archiv skupiny Harlej
Pokud jste alespoň trochu obeznámeni s historií téhle party, jistě jste poznali, že Vládíkem je myšlen Vláďa Šafránek a Toníkem Tonda Rauer - dvojka která se tak báječně vyblbla ve stejnojmenném, dnes již popravdě kultovním, videoklipu. Od těch dob mají na kontě již jedenáct studiovek a jednu výběrovku. Nezastavil je dokonce ani odchod Vládi Šafránka z postu frontmana v roce 2006.
 
S Tomášem Hrbáčkem na jeho místě brázdí česká a slovenská pódia dodnes. A protože dvacet let je pádný důvod k bujarým oslavám, vydali se Harlej na narozeninové turné, na něž přibrali Vláďu Šafránka jako hosta. Vyvrcholením celé téhle eskapády se potom stane vystoupení 5. prosince v Mekce všech českých muzikantů, pražském velkém sále Lucerna.
 
 
Při příležitosti vydání nového klipu Kulisácká jsme vyzpovídali hlavní mozek Harleje, Tondu Rauera: 
 
Proč jste si pro nový klip vybrali zrovna píseň Kulisácká?
Ta písnička se nám líbí a má i dobrý ohlasy od posluchačů. Chtěli jsme na ní točit klip už začátkem roku, Tomáš měl jeden nápad na scénář, ale když jsme zjišťovali možnost realizace, zjistili jsme, že rozpočet by se pohyboval v řádu statisíců. Pak se naskytla možnost sestříhat Kulisáckou jako vzpomínku na předpremiérový koncert k výroční tour, takže jsme to udělali touto cestou.
 
Slavíte kulaté výročí. V čem jste se za těch dvacet let nejvíc změnili?
Jsem jediný zbývající zakládající člen, takže to je asi ta nejviditelnější změna. Samozřejmě jsme prošli i vývojem a dneska není Harlej zase tak moc "crazy" jako v začátcích, jsme k práci Harleje odpovědnější a serióznější. Čím je člověk starší, tím si určitých věcí víc váží a dneska víme, že jestli si chceme užívat toho, co nám koncerty a fandové dávají, musíme jim z naší strany dát to nejlepší co můžeme udělat. 
 
Jak složité bylo vybírat písně do setlistu pro výroční turné?
Není to jednoduchý, ale zase to nebylo tak hrozný. Na výročním tour je totiž jediný kritérium výběru, a to snažit se vybrat co možná největší hity, který myslíme, že lidi budou chtít slyšet. Vzal jsem seznam všech písniček a vyhazoval a vyhazoval. Nakonec jich zbylo 44, tam už bylo těžký rozhodovat se co jo a co ne.
 
Vzpomínáte si nějaký koncert, který se zapsal do paměti více, než ostatní?
Těch koncertů je moc a já osobně miluju živý hraní a těším se na každej koncert. Těžko nějakej vybírat, všechny mají něco do sebe. Vzpomínám si na Veltruby, tuším 1999, tam bylo asi poprvé fakt narváno. Pak třeba Czech Rock Blok 2003, kdy jsme ho poprvé zakončovali, Votvírák 2014, Masters of Rock, kdy je tam vždycky kolem poledne naprosto neuvěřitelná atmosféra, jaro 2009 a koncerty v Drahonicích a Prachaticích, Retro Music Hall v Praze 2014, kde jsme křtili "Na prodej", Plzeň 15.5.2015 a předpremiéra výročních koncertů,..... Je toho fakt hodně.
 
Co pro vás znamená možnost zahrát si v Lucerně?
Obrovská výzva, obrovská zodpovědnost, ale hlavně splnění jednoho snu. Hrozně se na ten koncert těším.
  
Co byste dělali, kdybyste nebyli muzikanti?
Každej něco jinýho. Když budu mluvit za sebe, tak já mám vystudovanou elektrotechnickou fakultu ČVUT, takže bych se živil asi něčím ze svého studijního oboru. Nikdy jsem ale o tom moc nepřemýšlel, zhruba od čtrnácti nebo patnácti let mi bylo jasný, že chci hrát muziku. A šel jsem si za tím.

Další informace

  • Název akce: HARLEJ – Výroční koncert 20 let kapely Host: Vláďa Šafránek
  • Datum: pondělí, 05 prosinec 2016
  • Místo: Lucerna Velký sálPraha
  • Cena: 290 korun
Napsal(a):

Zanechat komentář