Našlapané duo Buke and Gase podpoří Owena Palletta

O tom, že v pondělí 5. srpna v Praze vystoupí kanadský všeuměl Owen Pallett, jsme si už řekli. Jak všichni víme, opakování je matka moudrosti. Je však potřeba doplnit, že na zítřejším koncertě v MeetFactory se poprvé v České republice představí vynikající duo Buke and Gase z Brooklynu.

Buke and Gase Buke and Gase Zdroj: press kit

Owen Pallet jel letos na jaře americkou šňůru s Grizzly Bear. Zatraceně lákavá kombinace. Ještě lepší zprávou je, že pro vybrané zastávky v rámci evropské koncertní pouti Owen jako exkluzivní hosty přizval Buke and Gase. Ti se již dříve stali velkým objevem The National, kteří je viděli při živém vystoupení v jednom zapadlém suterénu Velkého jablka. Label Brassland Records měl rázem nový přírůstek.

Přečtěte si také: Owen Pallett vystoupí v Praze

Historie Buke and Gase se odvíjí od post-punkové formace Hominid, jejíž sestava v sobě ukrývala dvojici Arone Dyer a Aron Sanchez. Společně zahájili kariéru pod názvem Buke and Gass. Duo má na svém diskografickém kontě dvě EPčka a dvě regulérní řadovky, přičemž letošní novinka General Dome jasně potvrzuje aktuální formu. Možná si řeknete, že jde jen o klasickou kytarovku, ale díky svým home-made nástrojům jsou koncerty Buke and Gase vyhlášené. Někteří fanoušci mají tedy jasno a v pondělí do MeetFactory zajdou na americké duo a rádi se podívají i na Owena Palletta. Ostatní si půjdou poslechnout všestranného Kanaďana a s radostí se podívají také na dva sehráté rockery z New Yorku.

 

 

Další informace

  • Název akce: Owen Pallet + Buke Gase
  • Datum: pondělí, 05 srpen 2013
  • Místo: MeetFactoryPraha
  • Cena: od 300 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář