28.11.2023 18:59

Nickelback chystají evropské turné Doporučeno

Nickelback Nickelback Zdroj: pořadatel koncertu

Cenami ověnčení rockeři Nickelback oznámili evropské koncertní turné Get Rollin' Tour 2024, na kterém představí své nejnovější, desáté studiové album Get Rollin'. Na návrat do Evropy se celá kapela velmi těší, na všech koncertech jim podium zahřeje britská indie-rocková kapela Lottery Winners.

Nickelback není potřeba dlouze představovat, tuto světoznámou kapelu už pěkných pár let slýcháme i u nás z rockově i popově zaměřených rádií. Jen velmi stručně - Nickelback byli v roce 2009 časopisem Billboard vyhlášeni "nejúspěšnější rockovou skupinou desetiletí". Čtveřice ve složení Chad Kroeger, Ryan Peake, Mike Kroeger a Daniel Adair, která je celosvětově proslavená svými kariéru určujícími a oceňovanými hity How You Remind Me, Photograph, Far Away a Rockstar a dalšími, je jednou z komerčně nejúspěšnějších a nejvýznamnějších kapel posledních dvou desetiletí. Jejich úspěch zahrnuje celosvětový prodej více než 50 milionů nosičů, což upevnilo jejich status jedné z nejprodávanějších skupin všech dob a druhé nejprodávanější zahraniční skupiny v USA v dekádě 2000, hned za Beatles. Jejich nepřehlédnutelný a neodolatelný hit How You Remind Me byl vyhlášen Billboardem jako "Top Rock Song of the Decade" a byl nejhranější písní v amerických rádiích. Kromě všech těchto ocenění byli také vyhlášeni "Nejlepší rockovou skupinou desetiletí" časopisu Billboard a získali devět nominací na cenu Grammy, tři American Music Awards, World Music Award, People's Choice Award, dvanáct cen JUNO, sedm MuchMusic Video Awards a byli uvedeni na kanadský chodník slávy (2007) a do kanadské hudební síně slávy (2023). Nickelback se může pochlubit více než 23 singly na vrcholu hitparád a fanoušky po celém světě, více než dvanácti po sobě jdoucími vyprodanými světovými turné, na kterých hráli pro více než 10 milionů oddaných a obdivujících fanoušků.

Lottery Winners jsou indie popová kapela z Leigh, Greater Manchester, Anglie. Kapelu dali dohromady pro nahrávací společnost Modern Sky v roce 2008 Thom Rylance, Robert Lally, Katie Lloyd a Joe Singleton. Lottery Winners vydali své páté studiové album Anxiety Replacement Therapy 28. dubna 2023 a debutovalo na prvním místě britské oficiální albové hitparády. Bylo to páté nejprodávanější album prvního týdne roku, kterého se ve Velké Británii prodalo více kopií než U2 a Miley Cyrus. Album se dočkalo celosvětového uznání kritiků. Album se zabývá duševní nemocí a ADHD v životopisném, chronologickém příběhu osobního vykoupení. Píseň Letter to Myself byla napsaná dvanáctiletému Thomovi poté, co byl vyloučen ze školy a cítil se jako nepřizpůsobivý, aby mu řekla, že vše dobře dopadne. Worry, Long Way Down a milostná píseň o antidepresivech Sertraline jsou také z těch zabývající se problematičtějšími tématy. S postupem alba se nálada odlehčuje a písně jako Not Alone a Let Me Down poskytují Thomovi útěchu na jeho cestě. Závěr tvoří Anxiety Replacement Therapy, která poeticky spojuje všechny ostatní písně na albu.

Nickelback a jejich support plánují koncert u nás na 6. června 2024 a to do pražské O2 areny. Oficiální předprodej vstupenek bude zahájen zítra 29.11. od 10:00 hodin pro členy Live Nation klubu, v O2 areně o den později a v sítích Ticketmaster a Ticketportal od pátku 1.12. 2023.  S výběrem pro vás vhodného místa neotálejte, koncert bude jistě patřit k těm nejlepším, které se na příští rok chystají.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.