Pat Metheny v brněnském Bobycentru představí novou desku Doporučený

Zcela nový projekt Pata Methenyho, jehož celé jméno zní Pat Metheny Unity Band, zahraje brněnskému publiku 28. června v Bobycentru. Českým fanouškům tento jazzový guru a zároveň několikanásobný držitel cen Grammy nabídne živě nové skladby, které formace Unity Band nahrála na stejnojmenné album.

Pat Metheny Unity Band Pat Metheny Unity Band Zdroj: patmetheny.com

Deska Unity Band je čerstvou novinkou, protože vyšla teprve 11. června, a zařadila se tak do velmi rozsáhlého a různorodého Methenyho hudebního portfolia. Na její nahrávce se podíleli hudebníci Chris Potter (saxofony a basklarinet), dlouholetý spolupracovník Antonio Sanchez (bicí) a supertalent Ben Williams (kontrabas), kteří také tvoří společně s Methenym živou kapelu.

 

 

 

V rámci rozsáhlého celosvětového turné se tedy tato sestava, v čele s kapelníkem Patem Methenym, zastaví 28. června také u nás. Toto vystoupení zároveň zajistí slavnostní uzavření letošního ročníku mezinárodního jazzového festivalu JazzFest Brno. „Pat Metheny patří k nejrespektovanějším světovým jazzmanům a lepší vyvrcholení letošního ročníku JazzFestu bychom si ani nemohli přát. Představení nového alba je pro nás příslovečnou třešničkou na festivalovém dortu,“ uvádí Vilém Spilka, umělecký ředitel festivalu JazzFest Brno.

 

 

Pat Metheny je právem považován za jednu z největších osobností současného jazzu. To potvrzuje jeho hudební činorodost, za kterou si vysloužil nejen devatenáct cen Grammy, které obdržel ve dvanácti samostatných kategoriích, ale také filmová hudba, sólové desky či spolupráce významnými umělci, mezi které patří například Ornette Coleman, Steve Reich, Charlie Haden, Brad Mehldau nebo Michael Brecker.

Pokud hlavní hvězdou loňského brněnského JazzFestu byl vynikající improvizační zpěvák a vokální ekvilibrista Bobby McFerrin, letos je největším tahákem Pat Metheny, můžeme se zatajeným dechem očekávat, jakou jazzovou lahůdku vytáhnou organizátoři z rukávu pro příští ročník.

Další informace

  • Název akce: Pat Metheny Unity Band
  • Datum: čtvrtek, 28 červen 2012
  • Místo: BobycentrumBrno
  • Cena: od 540 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>