pátek, 21 červen 2019 10:45

Phil Collins se vrátí do Prahy a vzkazuje: Ještě nejsem mrtvý

Napsal(a)
Turné Phila Collinse nese název Still Not Dead Yet Live! Turné Phila Collinse nese název Still Not Dead Yet Live! Zdroj: oficiální webové stránky Phila Collinse
Skladby Phila Collinse se promítly do životů milionů lidí po celém světě. Uznává ho i nová generace umělců, kteří se inspirovali jeho neuvěřitelnou kariérou. Phil Collins prodal více než 100 milionů alb jako sólový umělec i v rámci kapely - Genesis. To kromě něj dokázali jenom dva lidé, Paul McCartney a Michael Jackson. 25. června se představí v pražské O2 areně.
 
Philip David Charles Collins se ke kapele Genesis připojil v roce 1970. To už se mezi hudebníky nějakou dobu pohyboval. Byl členem kapely Flaming Youth, ale mihl se třeba i v Hard Days Night, slavném filmu Beatles. Prvních pět let hrál pouze na bicí a zpíval maximálně doprovodné vokály. Když se ale Peter Gabriel vydal na sólovou dráhu, kapela tak dlouho marně hledala náhradu, až se mikrofonu ujal právě Collins. Volba to byla skvělá, od té chvíle se datuje nejúspěšnější období Genesis, považovaných dodnes za titány progresivního rocku. I přes výrazné úspěchy na sólové dráze Collins zůstal zpěvákem kapely až do roku 1996. Jeho místo následně zaujal Ray Wilson.
 
 
 
 
Práce na svém sólovém debutu Face Value zahájil koncem osmdesátých let poté, co se mu nepodařilo zachránit manželství a prošel rozvodem. Deska vyšla v roce 1981. Je mnohem  mainstreamovější než tvorba Genesis a díky hitu In the Air Tonight se jí prodalo přes pět milionů kusů. Kromě sólové kariéry a Genesis ale Collins stíhal spoustu dalších věcí. Hostoval na nahrávkách umělců ze všech hudebních směrů od Thin Lizzy přes Roberta Planta až po Anni-Frid Lyngstad z Abby. Nepříliš úspěšně se také pokoušel o filmovou kariéru, většinou se musel spokojit s epizodními rolemi. Pěveckou kariéru ukončil v březnu 2011. Jako důvod uvedl zdravotní problémy a touhu soustředit se na rodinu.
Sledujte Musicweb na Facebooku:
 
To mu vydrželo až do roku 2015. Začal vydávat remasterované verze svých sólových alb, napsal autobiografii, vyrazil na turné a také plánoval nové album. „Myslel jsem si, že budu v klidu odpočívat," říká Collins o svém návratu, „ale díky fanouškům, mé rodině a podpoře některých mimořádných umělců jsem znovu objevil svou vášeň pro hudbu a koncertování. Nastal čas si to všechno zopakovat a jsem opravdu nadšený. Přijde mi to jako správná věc." Jeden z nejúspěšnějších hudebníků své generace dosáhl 40 prvních míst v singlové UK Top 40, což se v osmdesátých letech nepovedlo žádnému jinému umělci.

Přehled

 • Název akce: Phil Collins - Still Not Dead Yet Live!
 • Datum: úterý, 25 červen 2019
 • Místo: O2 arena Praha
 • Cena: 1990 Kč

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

Další podobné články