úterý, 11 červen 2013 17:00

Placebo s novou desku dorazí do Lucerny

Napsal(a)
Placebo Placebo Zdroj: placeboworld.co.uk

Britská kapela Placebo pro letošní rok ohlašuje novou řadovou desku a rozsáhlé evropské turné. Ve velkém sále pražské Lucerny se tak 13. listopadu dostane i na české fanoušky této experimentující rockové party, která v příštím roce oslaví dvacet let existence.

Dlouhé čtyři roky tomu budou, kdy londýnské trio vydalo regulérní desku. Posledním dlouhohrajícím albem v diskografii tak zůstává Battle for the Sun, které je datováno do roku 2009. Této nahrávce předchází fanoušky velmi oblíbená deska Meds (2006), díky které Placebo potvrdilo své místo na špičce alternativní kytarové scény. Album kombinující rockovou hudbu a elektroniku bylo nabité hity a navázalo na úspěch nahrávky Sleeping with Ghosts z roku 2003. Dalším velmi oceňovaným počinem byla druhá deska Without You I'm Nothing (1998). Opomenout bychom však neměli ani eponymní debut Placebo (1996) a třetí řadovku Black Market Music (2000).

Trio kolem frontmana Briana Molka, které vzniklo už v roce 1994, se v loňském roce připomnělo poměrně ostrým EP s jednoduchým názvem B3. Aktuální sestava se ustálila v roce 2008, kdy zmíněného Molka (kytara, zpěv) a baskytaristu Stefana Olsdala doplnil bubeník Steve Forrest. Nutno říci, že do sestavy zapadl výborně a poslední řadovka i loňské EP jsou toho jasným důkazem. Vydání nové desky s názvem Loud Like Love je naplánováno na termín 16. září, kdy se ukáže momentální forma Placeba. Zcela čerstvou tvorbu si tedy fanoušci budou moci vychutnant 13. listopadu v pražské Lucerně.

 

 

Přehled

Další články

 • Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně Queenie mají obrovský úspěch, těšte se na druhý koncert v O2 areně

  Fanoušci hudební legendy Freddieho Mercuryho a skupiny Queen mohou v květnu zažít megakoncert Queen Relived 2020 v O2 areně hned dvakrát po sobě. Pro velký zájem o vstupenky přidávají organizátoři v sobotu 16. května 2020 další show. Jedna z nejlepších světových tribute skupin Queenie tak po 1200 odehraných koncertech po celém světě uvede na domácí půdě dvojitou dávku těch nejlepších hitů legendární britské rockové kapely.

 • Skupina USB Band vydává skladbu Adventní Skupina USB Band vydává skladbu Adventní

  Skupina USB BAND vydává 2. prosince v nové podobě píseň nazvanou Adventní, kterou kapela původně nahrála se zpěvačkou Bárou Basikovou, v nové verzi ji již zpívá Veronika Součková, toho času ještě na turné se Spirituál kvintetem.

 • Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté Video: Festival Rock of Sadská se konal již pošesté

  Také tento srpen se u jezera ve středočeské Sadské sešli příznivci rockové a metalové hudby na festivalu Rock of Sadská. Jednalo se již o šestý ročník a tak se pořadatelům podařilo vychytat většinu much. A jelikož se návštěvníků sjíždí každým rokem víc a víc, mohli si dovolit i více kapel ze zahraničí. Připomeňte si v naší exkluzivní reportáži jak to letos probíhalo.

 • Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019 Foto: The Tiger Lillies, Divadlo Archa, 6. 11. 2019

  The Tiger Lillies je tříčlenná skupina, která vznikla v roce 1989. Všichni členové pocházejí z Londýna. Koncertují po celém světě a v České republice koncertují pravidelně od doby svého vzniku. Mrkněte na náš fotoreport z Divadla Archa.