Placebo s novou desku dorazí do Lucerny

Britská kapela Placebo pro letošní rok ohlašuje novou řadovou desku a rozsáhlé evropské turné. Ve velkém sále pražské Lucerny se tak 13. listopadu dostane i na české fanoušky této experimentující rockové party, která v příštím roce oslaví dvacet let existence.

Placebo Placebo Zdroj: placeboworld.co.uk

Dlouhé čtyři roky tomu budou, kdy londýnské trio vydalo regulérní desku. Posledním dlouhohrajícím albem v diskografii tak zůstává Battle for the Sun, které je datováno do roku 2009. Této nahrávce předchází fanoušky velmi oblíbená deska Meds (2006), díky které Placebo potvrdilo své místo na špičce alternativní kytarové scény. Album kombinující rockovou hudbu a elektroniku bylo nabité hity a navázalo na úspěch nahrávky Sleeping with Ghosts z roku 2003. Dalším velmi oceňovaným počinem byla druhá deska Without You I'm Nothing (1998). Opomenout bychom však neměli ani eponymní debut Placebo (1996) a třetí řadovku Black Market Music (2000).

Trio kolem frontmana Briana Molka, které vzniklo už v roce 1994, se v loňském roce připomnělo poměrně ostrým EP s jednoduchým názvem B3. Aktuální sestava se ustálila v roce 2008, kdy zmíněného Molka (kytara, zpěv) a baskytaristu Stefana Olsdala doplnil bubeník Steve Forrest. Nutno říci, že do sestavy zapadl výborně a poslední řadovka i loňské EP jsou toho jasným důkazem. Vydání nové desky s názvem Loud Like Love je naplánováno na termín 16. září, kdy se ukáže momentální forma Placeba. Zcela čerstvou tvorbu si tedy fanoušci budou moci vychutnant 13. listopadu v pražské Lucerně.

 

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář