pondělí, 15 únor 2016 07:00

Plzeň přivítá britské Marillion

Napsal(a)
Marillion Marillion Zdroj:

Pokud bychom hledali toho správného zástupce progresivního artrocku z ostrovní říše, jistě bychom mohli zvolit právě Marillion. V létě se o kvalitě této kapely opět můžeme přesvědčit i u nás na jediném živém koncertě.

 Marillion zahráli v Čechách už několikrát, jejich koncerty mají fantastickou atmosféru. Charismatický zpěvák Steve Hogharth nestojí suše za mikrofonem, ale svůj vynikající zpěv doplňuje procítěnými gesty a grimasami, často střídá kostýmy a připravuje tak svým fanouoškům i malé divadelní představení. Svému hudebnímu stylu jsou stále věrni, neohlíží se na komerční vlivy a to je dobře. Jejich emotivní, oduševnělá a jímavá hudba s rockovými riffy je stále vyhledávána početnými fanoušky nejen v Evropě ale i v zámoří. Doposud mají na svém kontě 17 studiových alb a s některými svými hity obsadili i přední místa britských hitparád.Marillion není třeba dlouze představovat, neboť dnes patří ke klasikům art rocku a progressive rocku. Na hudební scéně fungují s různými hráčskými obměnami již od roku 1979. Co se těchto změn týká, tou největší byla náhrada původního zpěváka Fishe (roku 1989) za současného Stevea Hogartha, která tak rozdělila éru kapely na dvě období. Ne všichni fanoušci pak zůstali věrni. Většina muzikantů se změnou zpěváků nemění repertoár a hraje i staré známé pecky. Ne však Marillion. Odchodem Fishe skončilo jedno období a Steve nechce zpívat staré písně, které mají fanoušci naposlouchané jinak - jak prozradil při jedné ze svých návštěv Prahy v rozhovoru pro Rádio Beat.

Prohlédněte si také Fotogalerii z koncertu Marillion v Praze

Britští Marillion přijedou letos pouze na jediný koncert a to do plzeňského Depa v úterý 9. srpna. Můžeme se těšit na sestavu:  Steve Hogharth – zpěv, Steve Rothery - kytara, Mark Kelly - klávesy, Pete Trewavas – basa a Ian Mosley - bicí.
Pokud patříte k příznivcům tohoto hudebního žánru a nebudete zrovna tou dobou na zahraniční dovolené, nenechte si koncert Marillion v Plzni ujít. Vstupenky jsoou již nyní k dostání v běžných předprodejních sítích v jednotné ceně 890 korun.

Přehled

Další články

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 2. 6. 2019 Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 2. 6. 2019

  Neděle 2. června byla posledním dnem plzeňského Metalfestu. Vystoupili očekávání Filipínci Death Angel, finští Korpiklaani. Celý amfiteatr postavil na nohy Dee Snider a festival zakončili Arch Enemy včele s Alissou White-Gluz. Z posledního dne Metalfestu vám přinášíme ještě jednu fotoreportáž.

 • Foto: Metalfest, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 31. 5. 2019 Foto: Metalfest, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 31. 5. 2019

  Před týdnem skončil jubilejní, desátý ročník plzeňského Metalfestu. Během tří dnů se na pódiu ve vyprodaném Amfiteátru Lochotín vystřídaly stálice metalové scény. Páteční večer završily kapely Hammerfall a Powerwolf, které večer předvedly velkolepou show. Z prvního dne Metalfestu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Třetí den Metalfestu: nestárnoucí rocker Snider, korpiklaanovské pogo a nostalgie potřetí Třetí den Metalfestu: nestárnoucí rocker Snider, korpiklaanovské pogo a nostalgie potřetí

  Plzeňský Amfiteátr Lochotín o víkendu od pátku 31. května do neděle 2. června opět pohostil už tradiční festival tvrdé hudby Metalfest. Letošní ročník byl jako první vyprodán ještě před začátkem akce. Neděle, závěrečný den, se publiku představil rocker Dee Snider se svým sólovým projektem. Nejšílenější kotel festivalu rozpoutali tradičně Korpiklaani.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };