Plzeň přivítá britské Marillion

Pokud bychom hledali toho správného zástupce progresivního artrocku z ostrovní říše, jistě bychom mohli zvolit právě Marillion. V létě se o kvalitě této kapely opět můžeme přesvědčit i u nás na jediném živém koncertě.

Marillion Marillion Zdroj:

 Marillion zahráli v Čechách už několikrát, jejich koncerty mají fantastickou atmosféru. Charismatický zpěvák Steve Hogharth nestojí suše za mikrofonem, ale svůj vynikající zpěv doplňuje procítěnými gesty a grimasami, často střídá kostýmy a připravuje tak svým fanouoškům i malé divadelní představení. Svému hudebnímu stylu jsou stále věrni, neohlíží se na komerční vlivy a to je dobře. Jejich emotivní, oduševnělá a jímavá hudba s rockovými riffy je stále vyhledávána početnými fanoušky nejen v Evropě ale i v zámoří. Doposud mají na svém kontě 17 studiových alb a s některými svými hity obsadili i přední místa britských hitparád.Marillion není třeba dlouze představovat, neboť dnes patří ke klasikům art rocku a progressive rocku. Na hudební scéně fungují s různými hráčskými obměnami již od roku 1979. Co se těchto změn týká, tou největší byla náhrada původního zpěváka Fishe (roku 1989) za současného Stevea Hogartha, která tak rozdělila éru kapely na dvě období. Ne všichni fanoušci pak zůstali věrni. Většina muzikantů se změnou zpěváků nemění repertoár a hraje i staré známé pecky. Ne však Marillion. Odchodem Fishe skončilo jedno období a Steve nechce zpívat staré písně, které mají fanoušci naposlouchané jinak - jak prozradil při jedné ze svých návštěv Prahy v rozhovoru pro Rádio Beat.

Prohlédněte si také Fotogalerii z koncertu Marillion v Praze

Britští Marillion přijedou letos pouze na jediný koncert a to do plzeňského Depa v úterý 9. srpna. Můžeme se těšit na sestavu:  Steve Hogharth – zpěv, Steve Rothery - kytara, Mark Kelly - klávesy, Pete Trewavas – basa a Ian Mosley - bicí.
Pokud patříte k příznivcům tohoto hudebního žánru a nebudete zrovna tou dobou na zahraniční dovolené, nenechte si koncert Marillion v Plzni ujít. Vstupenky jsoou již nyní k dostání v běžných předprodejních sítích v jednotné ceně 890 korun.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář