Poslední šance na levnější Sziget

Pokud se chystáte do Maďarska na vyhlášený Festival Sziget, a ještě nemáte vstupenku - dnes máte poslední šanci ji zakoupit, neboť od 1. srpna budou zase o něco dražší. Tato hudební událost se uskuteční už za dva týdny, je tedy nejvyšší čas se rozhodnout.

Sziget 2014 Sziget 2014 Zdroj: zvlastnistyl.cz

 

Celá akce je zasazena na ostrov o rozloze 76 hektarů uprostřed Budapešti, kde ji mohou diváci libovolně sledovat na některém z více než padesáti míst. Festivalové brány se otevřou v pondělí 10. srpna a pro návštěvníky  zůstanou dokořán celý týden, tedy až do neděle 16. srpna. Jak jsme vás již informovali, hlavní hvězdou a tahounem na návštěvnost bude bezpochyby zpěvák a showman Robbie Williams. On však zdaleka nebude sám, neboť program je plný dalších významných hudebníků, v programu můžeme číst jména jako Florence and The Machine, Kings of Leon, Avicii, Limp Bikit, Martin Garrix, Ellie Gouldin, Kasabian či Foals. Nově potvrzení jsou pro hlavní podium také pop & drum'n'bassoví Rudimental a druhou největší scénu (obří stan pro 15 tisíc diváků) doplní belgičtí indie-popoví Balthazar. Českou republiku budou na Szigetu reprezentovat Mydy Rabycad, Cirk La Putyka a Ghost of You.


 

Co je vlastně Sziget slovy pořadatele ? : „ Sziget, největší hudební festival ve střední Evropě, probíhá na ostrově na řece Dunaji v maďarské metropoli Budapešť každý rok v srpnu a to více než dvacet let. Jako zatím jediný festival v historii je Sziget dvojnásobným držitelem evropského ocenění EFA „Best Major Festival“ a to za ročníky 2011 a 2014, a pravidelně přiláká na krásný ostrov v srdci Budapešti téměř 400 000 fanoušků (vloni rekordních 415000) z více než 80 zemí. Obří akce poskytuje kompletní úžasný prázdninový týden se skvělými živými koncerty světových hvězd, mezinárodní komunitou a všemi turistickými atrakcemi, které město Budapešť nabízí. Program Szigetu tvoří zvučná jména těch největších umělců napříč žánry, doplněná o fantastické nehudební zážitky mnoha divadelních představení, vizuální tvorby a instalací. Tato jedinečně namíchaná směs přitahuje stále větší počet návštěvníků, a tak v roce 2014 byly poprvé vyprodané permanentky ještě před začátkem festivalu."

Čtěte také: Grape Festival za dveřmi


Všechny festivaly doprovází také doprovodný program, ne jinak tomu bude u Szigetu. Kromě taneční hudby je připravena i scéna věnovaná jazzu a klasické hudbě, irské hudbě či world music, kde se setkáme mimo jiné i s hvězdami Goranem Bregovičem a Marízou. Pro letošní rok areál prošel řadou vylepšení a úprav, kromě návratu obřího tanečního stanu je připravena i divadelní a klidová zóna.
Program je letos opravdu našlapaný a zorientovat se v čase i prostoru bude chtít určitě přípravu předem. Na stránkách www.szigetfestival.cz najdete nejen rozpis účinkujících na jednotlivé dny, ale i mapu areálu, abyste se na místě neztratili v davu a bezcílně nebloumali od podia k podiu.
Ještě dnes poslední levnější vstupenky objednávejte na stránkách festivalu.

Další informace

  • Název akce: Sziget Festival 2015
  • Datum: pondělí, 10 srpen 2015
  • Místo: Budapešť
  • Cena: od 55 euro
Napsal(a):

Zanechat komentář