úterý, 22 říjen 2013 18:10

Powerwolf vítězí na všech frontách. Dokáže je vůbec něco zastavit? Doporučený

Napsal(a)
Powerwolf, Masters of Rock 2013 Powerwolf, Masters of Rock 2013 Foto: Tereza Ticháčková/Musicweb.cz

Německá power metalová banda Powerwolf se v úterý 29. října podívá do pražské Retro Music Hall, kam byla show přesunuta z Nové Chmelnice. Kromě pražské, v tuto chvíli beznadějně vyprodané, show vystoupí i v Plzni na Metalfestu 2014.

 

Powerwolf prožívají období největšího boomu. Jejich páté album, Preachers of the Night, vyletělo vysoko a na domácím trhu dokonce „vlci“ obsadili hned první příčku. Léta tvrdé dřiny se tak začínají zúročovat a koncerty na headline turné hlásí v mnoha případech „vyprodáno.“

Nejinak je tomu i v případě České republiky. S tím rozdílem, že zde stihla smečka vyprodat koncert hned dvakrát. Už v dubnu, kdy jsme o vystoupení poprvé informovali, jsme celkem přesně odhadli, že prostory Nové Chmelnice nově vznikajícímu kolosu prostě stačit nebudou. Nápor neuneslo ani o poznání větší Retro Music Hall, nicméně k další expanzi již nedošlo.

Čtěte také: MoR 2013: Poslední večer završila téměř tříhodinová show

Aby pořadatelé uklidnili ty, na které se nedostalo, hned vzápětí ohlásili Powerwolf návštěvu dalšího ročníku Metalfestu. A je to právě Metalfest, kde celé šílenství započalo.

Vůbec první vystoupení se konalo v roce 2007, kdy objížděli turné k druhé desce Lupus Dei, ale mnohem více o sobě dali vědět v roce 2010 na prvním ročníku Metalfestu. Tehdy měli čerstvě nahrané průlomové album Bible of the Beast a svou divokou prezentací s notnou dávkou nadsázky si velmi rychle získali přízeň publika. Tím spíše, že málokdo čekal takový nářez od kapely, která vystupuje v dopoledním programu.

 

Sledujte metal na Facebooku:
 

 

Zjevně udělali dojem i na pořadatele, protože od této chvíle začali ob rok pravidelně vystupovat na Metalfestu a Masters of Rock. Na své premiéře ve Vizovicích také představili několik tracků z alba Blood of the Saints, které vyšlo o necelý měsíc později.

Z dopoledních hodin se postupně dopracovali až do hlavní části programu. Letos hráli poslední den festivalu v hlavním čase, těsně před Avantasiou Tobiase Sammeta. Stejně jako před dvěma lety opět představili v areálu likérky skladby z nového alba, které opět vyšlo těsně po festivalu.

 

 

Poprvé od roku 2007 vystoupí v Čechách na klasickém klubovém koncertě. Uvidíme, jestli jim budou prostory Retro Music Hall slušet stejně, jako velká festivalová pódia. Očekávání ze strany fanoušků jsou vysoká - divoká show, vtipné proslovy Attily Dorna a šest set šedesáti šesti procentní nasazení - to vše je pouze tím nezbytným minimem, které dokáže ukojit po krvi lačnící smečku fanoušků. Alespoň na chvíli.           

Další články

 • Black Star Riders vezou do Prahy prvotřídní hard rock Black Star Riders vezou do Prahy prvotřídní hard rock

  Své čtvrté album Another State of Grace přivezou do klubu Nová Chmelnice 20. listopadu Black Star Riders. Zpozornět by měli především příznivci legendárních Thin Lizzy, na něž přímo navazují. V roli předkapely navíc vystoupí další veteráni - britové Diamond Head.

 • Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína Kapela The Unity se vrací do Prahy a Zlína

  Gamma Ray sice přes léto odehráli několik festivalů (včetně Masters of Rock), jinak ale moc aktivitou nehýří. Jejich ústřední mozek Kai Hansen totiž vyslyšel volání fanoušků Helloween a po úspěšném turné se věnuje přípravě nového alba. Ostatní členové sestavy se tak mohou volně věnovat svým zálibám. 

 • Hardline zahrají v Praze Hardline zahrají v Praze

  Rockoví veteráni Hardline sice pocházejí ze Spojených států amerických, ale v současnosti je jejich domovem Apeninský poloostrov. Právě zde zpěvák Johnny Gioeli našel všechny členy aktuální sestavy kapely, která si tak prošla znovuzrozením. Jak skvěle jim to šlape předvedou v pražském klubu Nová Chmelnice 18. října.

 • Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019 Foto: Richie Kotzen, Retro Music Hall, Praha, 10. 7. 2019

  V pondělí večer vystoupil v Praze americký kytarista a zpěvák Richie Kotzen. Tento kytarový virtuóz vystoupil v České republice již po několikáté a i tentokrát byl jeho koncert naprosto vynikající. Stejně jako například Jeff Beck či Mark Knopfler proslul Kotzen svojí unikátní technikou hry na elektrickou kytaru bez trsátka. V hodinu a půl dlouhém setu namíchal fanouškům pestrou směsici kytarové hudby spolu s jeho nezaměnitelným zpěvem. Prohlédněte si náš fotoreport z tohoto koncertu.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };