úterý, 19 září 2017 12:34

Putovní festival Impericon Never Say Die! Tour klepe na dveře

Napsal(a)
Never Say Die! Tour 2017 Never Say Die! Tour 2017 Zdroj: Impericon.com

Neděle 12. listopadu bude dnem D pro řadu fanoušků metalcorové, deathcorové a post-hardcorové muziky. V ten den se do Prahy přesune putovní festival Impericon Never Say Die! Tour, v rámci kterého letos vystoupí sedm kapel. A večer to bude vskutku našlapaný!

Corový svátek už se nezadržitelně blíží! Jednodenní festival Impericon Never Say Die! Tour startuje 2. listopadu v Hamburku a na seznamu dvaceti tří evropských zastávek opět nechybí Česká republika. Kapely Emmure, Deez Nuts, Chelsea Grin, Sworn In, Kublai Khan, Polaris a Lorna Shore to rozjedou 12. listopadu v pražském klubu Storm Club.

Vystupující

Jako první krátce před šestou nastoupí Lorna Shore, americká deathcorová banda, která má na svém kontě prozatím dvě studiová alba. To druhé, Flesh Coffin, vyšlo letos v únoru.

Před půl sedmou se na scéně objeví australská pětičlenná metalcorová formace Polaris, která sebou přiveze debutovou desku The Mortal Coil, jež spatří světlo světa 3. listopadu.

Třetí kapelou večera budou američtí metalcorový Kublai Khan, kteří také zahrají kousky z nejnovější desky, třetí řadovky Nomad, která vyjde 29. září.

O metalcorové kapele Sworn In jsme psali v červenci v souvislosti s novým kouskem, jímž se stalo třetí album All Smiles. V článku si můžete o kapele přečíst víc. Sworn In se dostanou na řadu ve tři čtvrtě na osm.

O deathcorově zaměřené bandě Chelsea Grin jsme taky psali, a to když hudebníci vydali deluxe edici zatím posledního alba Self Inflicted. Kousky ze čtvrté desky jistě doplní i starší kousky z alb Desolation of Eden (2010), My Damnation (2011), EP Evolve (2012) a desky Ashes to Ashes (2015). Chelsea Grin nastoupí přesně o půl deváté.

Ve čtvrt na deset se představí australské hardcorové kvarteto Deez Nuts. Krom osvědčených úderných singlů se pochlubí novou deskou, pátým albem Binge & Purgatory, které vyšlo letos na jaře.

O hodinu později vystoupí poslední skupina večera, americká nu metalcorová Emmure, která před dvěma lety prošla poměrně krušnými časy, kdy odešli hned tři členové, z toho dva – Jesse Ketive a Mark Davis – kteří v kapele působili od jejího začátku. Emmure krátce tvořil pouze jeden jediný člen, jeden ze zakladatelů, zpěvák Frankie Palmeri. Loni do kapely naskočili noví muzikanti – Joshua Travis (kytara), Phil Lockett (basa) a Josh Miller (bubny) – a o další rok později, tedy letos, nový line-up vydal sedmu desku Loot at Yourself, tracky z ní taky určitě zazní.

Vstupné

Lupeny na akci zajišťují pořadatelé z agentury Obscure Promotion, stojí 550 korun. Na předprodejních sítích jsou navýšeny o poplatky – GoOut nabízí lístky za 550 až 590 korun a Ticketportal za 600 korun. Lupeny jsou k dostání i na oficiálních stránkách festivalu za v přepočtu 650 korun.

Časový harmonogram

17:00 Vstup
17:45-18:10 Lorna Shore
18:25-18:50 Polaris
19:05-19:30 Kublai Khan
19:45-20:15 Sworn In
20:30-21:00 Chelsea Grin
21:15-21:55 Deez Nuts
22:15-23:00 Emmure

O festivalu

Putovní festival Never Say Die! Tour pořádaný agenturou Avocado Booking se poprvé představil na podzim 2007 v Německu. O rok později se uskutečnil pod názvem The Imperial Never Say Die! Club Tour i v Lucembursku, Švýcarsku a Rakousku. Rok 2009 přinesl nový název – Impericon Never Say Die! Tour (dle sponzora, Impericon.com je internetový obchod s oblečením) a zároveň se festival začal konat v dalších zemích, dorazil například i do České republiky. Expanze do dalších zemí proběhla i v dalších letech, popularita festivalu zkrátka stále rostla (a roste i nadále). Kromě podzimního termínu probíhá v posledních letech i jeho jarní podoba.

Festival v minulosti hostil jak zástupce tvrdého metalu, mladou krev s vybudovaným jménem, tak i kapely, jejichž jména nebyla tzv. profláklá. Jmenujme třeba Hand Of Mercy, Northlane, Hundredth, Betraying The Martyrs, I Killed The Prom Queen, Carnifex, The Word Alive, Oceano, Vanna, Parkway Drive, Comeback Kid, Your Demise, We Came As Romans, Despised Icon, Architects, Whitechapel, The Ghost Inside, Blessthefall, Stick To Your Guns, Obey The Brave, Capsize, Burning Down Alaska, Fit For A King, Being As An Ocean, The Amity Affliction či Thy Art Is Murder.

Přehled

Další články

 • Sworn In odvádí na třetí desce kvalitní práci Sworn In odvádí na třetí desce kvalitní práci

  Sworn In, americká kapela hrající metalcore, si poslední červnový den připsala na své konto třetí řadový zářez, který je od stejné chvíle na internetu k poslechu zdarma, desku All Smiles skládající se z jedenácti kousků. A fanoušci jsou spolu s hudebními kritiky z konečného výsledku nadšeni. Nové kousky čtveřice jistě předvede i na nadcházející podzimní šňůře, při které navštíví i naši stověžatou matičku.

 • Chelsea Grin vydali deluxe edici nejnovějšího alba Chelsea Grin vydali deluxe edici nejnovějšího alba

  Chelsea Grin po roce rozvířili vody deathcoru znovuvydáním alba Self Inflicted, které se na trhu poprvé objevilo minulý rok. Deluxe edice nabízí bonusové tracky, které kapela odhalila v průběhu ledna.

 • Emmure opustili téměř všichni členové Emmure opustili téměř všichni členové

  S corovou bandou Emmure se to táhne od začátku minulého roku, ale teď už pravděpodobně přišel definitivní konec. Kapelu opustili téměř všichni členové kromě frontmana Frankieho a všichni již pracují na založení nové formace.

 • Corová smršť se dvěma headlinery míří na Prahu Corová smršť se dvěma headlinery míří na Prahu
  Dne 18. května roku 1804 se stal Napoleon Bonaparte francouzským císařem a dokončil tak budování revolučních společenských hodnot. Dne 18. května roku 2015 dobyjí Stick to Your Guns s Deez Nuts pražskou Lucernu. Náhoda? Jo, no a co. Jejich komplici budou Trash Talk a Being as an Ocean.
var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };