úterý, 09 únor 2016 13:00

Robert Plant zazpívá poprvé v Plzni

Napsal(a)
The Sensational Space Shifters The Sensational Space Shifters Zdroj: pořadatel koncertu

Dnes odstartoval předrodej vstupenek na koncert Roberta Planta a jeho kapely The Sensational Space Shifters, na který si počkáme do července tohoto roku.

 Robert Plant, zpěvák legendárních Led Zeppelin, navštívil Českou republiku již několikrát, mohli jsme jej vidět v Praze nebo Ostravě na Colours of Ostrava. Nyní se jeho hudba rozezní nově rekonstruovaným lochotínským Amfiteátrem v Plzni a to 27. července 2016. Jeho současnou doprovodnou kapelu tvoří samí ostřílení hudebníci:
Justin Adams - kytarista a producent Grammy oceněných alb Tinariwen a Rachida Tahy, spoluprasoval s hudebníky Jah Wobblem, Sinead O'Connor nebo Natashou Atlas. John Baggott - klavírista a jeden z tvůrců bristolského triphopu, podílel se na dokonalé hudbě Portishead, hrál s Massive Attack, skládal filmovou a televizní hudbu. Juldeh Camara - hráč na jednostrunné africké housle Ritti, zdědil svůj výjimečný talent po svém otci, což mu otevřelo cestu nejprve do hlavního města Gambie a poté do celého světa, když si jej jako doprovodného hudebníka vybral Ifang Bondi. Billy Fuler - basák pevný jako skála s vášní pro vinyly a s nestřídmým hudebním apetitem (cituji pořadatele koncertu). I on spolupracoval s Massive Atack a s Geoffem Barrowem z Portishead natočili dvě alba, zároveň u této skupiny hostoval a jel turné s JuJu Adamse a Camary. Liam „Skin" Tyson - kytarista a skladatel, ze kterého kombinace pastorálních akustických kytar a elektrické psychedelie 21.století udělala ideálního spolu hráče pro Roberta Planta. Dave Smith - mistrovský bubeník, který deset let studoval bubnování na sabar v Gambii. V současné době vede v Londýně skupiny Fofoulah a Ruhabi, které využívají ve své tvorbě polyrytmickou africkou energii.Ostřílený muzikant jakým bezesporu Robert Plant je, si vybral vskutku špičkové hudebníky pro svůj současný hudební styl. Nehledejme v něm staré Zeppeliny, s nimi mají The Sensational Space Shifters společný pouze nezaměnitelný Robertův hlas. Jejich slavná éra skončila v roce 1980 smrtí bubeníka Johna Bonhama. Robert Plant pak vystupoval sólově, případně se k němu připojil kytarista Jimmy Page. Velké úspěchy pak skklízel během spolupráce s countryovou zpěvačkou Alison Krauss či zajímavou formací Strange Sensation, s níž nahráli dvě alba Dreamland a Mighty Rearranger. Obě byly hudebními kritiky velice dobře hodnoceny a nominovány na cenu Grammy. Z těchto základů se vytvořil Plantův souočasný hudební tým The Sensational Space Shifters, jejichž první společné album Lullaby and ... The Ceaseless Roar z roku 2014 je podle názorů kritiky jednou ze zásadních nahrávek tohoto roku.

Čtetě také: Sobotní program Colours of Ostrava postupoval od snivého ambientu k rockovému nářezu

Shrnuto a podtrženo - i z těchto základních a stručných informací je více než jasné, že nás v Plzni čeká parádní hudební zážitek a sjedou se tam příznivci Roberta Planta nejen z celé republiky ale i sousedních států. Kapacita amfiteátru je sice velká ale nikoliv neomezená, nákup své vstupenky tedy neodkládejte. V předprodejní síti Ticketpro či přímo na www.livenation.cz je zakoupíte za jednotnou cenu 1290 korun.      

Přehled

Další články

 • Ghost zavítají do pražského O2 Universa Ghost zavítají do pražského O2 Universa

  Švédská rocková partička známá svou výstřední prezentací na pódiu i mimo něj přijede na konci tohoto roku do Prahy a pokusí se vyprodat tamější největší halu O2 Universum.

 • Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 2. 6. 2019 Foto: Metalfest, Amfiteatr Lochotín, Plzeň, 2. 6. 2019

  Neděle 2. června byla posledním dnem plzeňského Metalfestu. Vystoupili očekávání Filipínci Death Angel, finští Korpiklaani. Celý amfiteatr postavil na nohy Dee Snider a festival zakončili Arch Enemy včele s Alissou White-Gluz. Z posledního dne Metalfestu vám přinášíme ještě jednu fotoreportáž.

 • Foto: Metalfest, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 31. 5. 2019 Foto: Metalfest, Amfiteátr Lochotín, Plzeň, 31. 5. 2019

  Před týdnem skončil jubilejní, desátý ročník plzeňského Metalfestu. Během tří dnů se na pódiu ve vyprodaném Amfiteátru Lochotín vystřídaly stálice metalové scény. Páteční večer završily kapely Hammerfall a Powerwolf, které večer předvedly velkolepou show. Z prvního dne Metalfestu vám přinášíme fotoreportáž.

 • Třetí den Metalfestu: nestárnoucí rocker Snider, korpiklaanovské pogo a nostalgie potřetí Třetí den Metalfestu: nestárnoucí rocker Snider, korpiklaanovské pogo a nostalgie potřetí

  Plzeňský Amfiteátr Lochotín o víkendu od pátku 31. května do neděle 2. června opět pohostil už tradiční festival tvrdé hudby Metalfest. Letošní ročník byl jako první vyprodán ještě před začátkem akce. Neděle, závěrečný den, se publiku představil rocker Dee Snider se svým sólovým projektem. Nejšílenější kotel festivalu rozpoutali tradičně Korpiklaani.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };