Robert Plant zazpívá poprvé v Plzni

Dnes odstartoval předrodej vstupenek na koncert Roberta Planta a jeho kapely The Sensational Space Shifters, na který si počkáme do července tohoto roku.

The Sensational Space Shifters The Sensational Space Shifters Zdroj: pořadatel koncertu

 Robert Plant, zpěvák legendárních Led Zeppelin, navštívil Českou republiku již několikrát, mohli jsme jej vidět v Praze nebo Ostravě na Colours of Ostrava. Nyní se jeho hudba rozezní nově rekonstruovaným lochotínským Amfiteátrem v Plzni a to 27. července 2016. Jeho současnou doprovodnou kapelu tvoří samí ostřílení hudebníci:
Justin Adams - kytarista a producent Grammy oceněných alb Tinariwen a Rachida Tahy, spoluprasoval s hudebníky Jah Wobblem, Sinead O'Connor nebo Natashou Atlas. John Baggott - klavírista a jeden z tvůrců bristolského triphopu, podílel se na dokonalé hudbě Portishead, hrál s Massive Attack, skládal filmovou a televizní hudbu. Juldeh Camara - hráč na jednostrunné africké housle Ritti, zdědil svůj výjimečný talent po svém otci, což mu otevřelo cestu nejprve do hlavního města Gambie a poté do celého světa, když si jej jako doprovodného hudebníka vybral Ifang Bondi. Billy Fuler - basák pevný jako skála s vášní pro vinyly a s nestřídmým hudebním apetitem (cituji pořadatele koncertu). I on spolupracoval s Massive Atack a s Geoffem Barrowem z Portishead natočili dvě alba, zároveň u této skupiny hostoval a jel turné s JuJu Adamse a Camary. Liam „Skin" Tyson - kytarista a skladatel, ze kterého kombinace pastorálních akustických kytar a elektrické psychedelie 21.století udělala ideálního spolu hráče pro Roberta Planta. Dave Smith - mistrovský bubeník, který deset let studoval bubnování na sabar v Gambii. V současné době vede v Londýně skupiny Fofoulah a Ruhabi, které využívají ve své tvorbě polyrytmickou africkou energii.Ostřílený muzikant jakým bezesporu Robert Plant je, si vybral vskutku špičkové hudebníky pro svůj současný hudební styl. Nehledejme v něm staré Zeppeliny, s nimi mají The Sensational Space Shifters společný pouze nezaměnitelný Robertův hlas. Jejich slavná éra skončila v roce 1980 smrtí bubeníka Johna Bonhama. Robert Plant pak vystupoval sólově, případně se k němu připojil kytarista Jimmy Page. Velké úspěchy pak skklízel během spolupráce s countryovou zpěvačkou Alison Krauss či zajímavou formací Strange Sensation, s níž nahráli dvě alba Dreamland a Mighty Rearranger. Obě byly hudebními kritiky velice dobře hodnoceny a nominovány na cenu Grammy. Z těchto základů se vytvořil Plantův souočasný hudební tým The Sensational Space Shifters, jejichž první společné album Lullaby and ... The Ceaseless Roar z roku 2014 je podle názorů kritiky jednou ze zásadních nahrávek tohoto roku.

Čtetě také: Sobotní program Colours of Ostrava postupoval od snivého ambientu k rockovému nářezu

Shrnuto a podtrženo - i z těchto základních a stručných informací je více než jasné, že nás v Plzni čeká parádní hudební zážitek a sjedou se tam příznivci Roberta Planta nejen z celé republiky ale i sousedních států. Kapacita amfiteátru je sice velká ale nikoliv neomezená, nákup své vstupenky tedy neodkládejte. V předprodejní síti Ticketpro či přímo na www.livenation.cz je zakoupíte za jednotnou cenu 1290 korun.      

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář