neděle, 17 listopad 2019 20:28

Sting zamíří do Slavkova u Brna

Napsal(a)
Sting vystoupil v roce 2017 jako headliner Metronome festivalu. Sting vystoupil v roce 2017 jako headliner Metronome festivalu. Foto: Vojta Florian/Metronome Festival

Zpěvák a baskytarista skupiny The Police, která sklízela největší úspěchy v 80. letech, se příští rok v létě vrátí do Evropy se svou koncertní show nazvanou My Songs. V červenci 2020 toto turné nemine ani Českou republiku.

Rodák z Velké Británie, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, se proslavil už ve druhé polovině 70. let, kdy spolu s bubeníkem Stewartem Copelandem a kytaristou Andym Summersem založili punkovou kapelu The Police. První sólové album mu vyšlo Stingovi v roce 1985. Od té doby má na svém kontě již patnáct sólových alb. Pseudonym Sting, získaný podle žlutočerně pruhovaného svetru, který v mládí nosil, pod sebou neskrývá jen zpěváka a hudebníka, ale i skladatele, herce a aktivistu. Jako hudebník prodal téměř sto miliónů desek a sedmnáctkrát získal cenu Grammy. Posbíral i ceny Emmy a Zlatý Glóbus. Jako herec byl třikrát nominován na Oscara a jako aktivista je patronem celé řady charitativních organizací a nadací.

V našich končinách hudebník nevystupuje zřídka, vydal se k nám v rámci celosvětových turné - například Symphonicity k orchestrální desce Symphonicities nebo Tour Back to Bass. Obě jmenovaná turné vzdávala hold starším Stingovým skladbám, i těm nahraných s The Police. I současné turné bude o hitech z dřívějších dob.

 

 

Sting se do středu dění hudební scény vrátil po desetileté pauze v roce 2013, a to s autorským albem The Last Ship. V roce 2016 navázal deskou 57th & 9th, která byla kritikou velmi dobře přijata. To, že zvuk The Police i Stinga samotného čerpá často s reggae, je zřejmé na první poslech, a tak posluchače nepřekvapila trochu netradiční spolupráce s jamajským zpěvákem Shaggym na albu 44/876. Nicméně po roční odmlce vydává Sting My Songs a znovu oprašuje osvědčené a známé singly na albu i na turné.

Sledujte Musicweb na Facebooku:
 

Posluchači budou mít šanci vidět tohoto populárního zpěváka a autora písní, jako jsou například Roxanne, Desert Rose či Every Breath You Take, 5. července 2020 v Zámecké zahradě ve Slavkově u Brna.

Přehled

Další články

 • Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan Guns N' Roses se v červnu vrátí do Letňan

  Letňanské letiště příští léto zažije velký návrat jedné z největších kapel rockové historie. Guns N' Roses před třiceti lety svým debutem Appetite for Destruction přepsali pravidla rockové hudby. A nyní se v plné síle vrací.

 • Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram Whitney Houston se opět objeví na pódiu. V Praze bude vystupovat její hologram

  Zpěvačka Whitney Houston bude po Michaelu Jacksonovi, Roy Orbisonovi, Buddy Hollym nebo Marii Callas další umělkyní, která v podobě hologramu vystoupí v rámci turné po celém světě. Pro dosažení maximálně autentického koncertního zážitku nebude na jevišti chybět hudební doprovod její původní živé kapely, zpěváci a tanečníci - vše obklopené velkolepou scénou a osvětlením. Na přípravě turné spolupracují správci pozůstalosti zesnulé zpěvačky s firmou BASE Hologram, pro kterou to bude už čtvrtý počin s virtuálním interpretem. 

 • A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka A-ha vyrážejí na evropské turné, poprvé dorazí i do Česka

  Legendární norská popová skupina A-ha zahraje poprvé v České republice. Na pódiu budou stát všichni tři původní členové A-ha Morten Harket, Magne Furuholmen a Paul Waaktaar-Savoy.

 • Faces on TV představí materiál z připravované desky Faces on TV představí materiál z připravované desky

  Faces On TV zanechali v Praze v roce 2019 veskrze pozitivní dojem. Nejprve energickým vystoupením před vyprodanými Balthazar v Lucerna Music Baru a poté neskutečným koncertem v narvaném Café V lese s celou kapelou. Nyní se vrací se zbrusu novými kousky.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };