Stinga a jeho největší hity přivítá ostravská ČEZ Aréna Doporučený

Turné Back to Bass se spolu s britským hudebníkem Stingem vrací do Evropy. 19. listopadu vystoupí také v České republice, ale tentokrát se nebude zdržovat v hlavním městě, hostit ho bude ostravská ČEZ Aréna. Turné spjaté se Stingovým posledním albem The Best of 25 Years oslavuje dvacet pět let jeho sólové kariéry.

Sting vystoupí v Ostravě Sting vystoupí v Ostravě Zdroj: archiv interpreta

Tour Back to Bass sklízelo úspěch jižž od minulého roku a v listopadu rozjíždí Sting se svou kapelou další kolo, které povede z Francie přes Slovensko do České republiky a Polska. Sting společně s pětičlennou kapelou představí nejznámější hity, které za čtvrtstoletí sólové dráhy složil a v loňském roce vyšly na desce The Best of 25 Years. Na koncertu ho doprovodí Dominic Miller (kytara), Vinnie Colaiuta (bicí), David Sancious (klávesy), Peter Tickell (elektrické housle) a Jo Lawry (vokály).

Rodák z Velké Británie, vlastním jménem Gordon Matthew Thomas Sumner, se proslavil už ve druhé polovině 70. let, kdy spolu s bubeníkem Stewartem Copelandem a kytaristou Andym Summersem založili punkovou kapelu The Police. První sólové album vyšlo Stingovi v roce 1985. Od té doby má na svém kontě již třináct sólových alb.

 

 

Pseudonym Sting, získaný podle žlutočerně pruhovaného svetru, který v mládí nosil, pod sebou neskrývá jen zpěváka a hudebníka, ale i skladatele, herce a aktivistu. Jako hudebník prodal téměř sto miliónů desek a desetkrát získal cenu Grammy. Posbíral i ceny Emmy a Zlatý Glóbus. Jako herec byl třikrát nominován na Oscara a jako aktivista je patronem celé řady charitativních organizací a nadací.

Sting v našich končinách letos nevystoupí poprvé, s Tour Back to Bass už v únoru vyprodal Kongresové centrum a pro velký zájem přidal ještě červnový koncert v Pražské O2 Aréně. Ostravský koncert bude poslední, který letos mohou fanoušci v České republice navštívit. Koná se 19. listopadu na pódiu ČEZ Arény ve 20 hodin. Předprodej vstupenek započne již 10. srpna a jejich cena se bude pohybovat v rozpětí 990 až 1 690 korun.

Další informace

  • Název akce: Sting - Back to Bass Tour
  • Datum: pondělí, 19 listopad 2012
  • Místo: ČEZ ArénaOstrava
  • Cena: 990 - 1690 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář