Světoznámý zpěvák Zucchero se vrátí do Prahy Doporučený

Po pěti letech přivítáme v Praze jednoho z nejrespektovanějších světových zpěváků, kytaristů a skladatelů v jedné osobě, který proslul pod uměleckým pseudonymem Zucchero.

Zucchero Zucchero Zdroj: fbi.ee

Rodák z Itálie, vlastním jménem Adelmo Fornaciari celosvětově známý jako Zucchcero je mimořádně úspěšný. Hudbě se věnuje profesionálně již od svých patnácti let a letos oslavil 60. narozeniny. Během své hudební tvorby spolupracoval také s významnými muzikanty, jakými jsou Sting, Luciano Pavarotti či zesnulý Michael Jackson, ale také s rockovou kapelou Rolling Stones. Největšího věhlasu se však dostalo jeho duetu s Paulem Youngem Senza Una Donna, která zněla z playlistů rádií po celé Evropě a dodnes nezapadla.


Populárních hitů má však Zucchero na svém kontě mnohem víc, na kterých má velký podíl jeho spolupráce s italským producentem Coradem Rustici. S ním se spojil v roce 1984, kdy se dočasně přestěhoval do Kalifornie a jejich setkání znamenalo zlom v Zuccherově kariéře. Ze společné dílny vzešla celá řada nahrávek, které obletěly svět a zanechaly nesmazatelnou stopu v žebříčcích hitparád. Jedno z jeho nejzásadnějších alb Blue's a Oro incenso e birra zpěvák v roce 1990 z části také přezpíval do angličtiny a souhrnně vydal pod názvem Zucchero Sings His Hits in English. O dva roky později následovala další deska Miserere, která byla rovněž hudebními kritiky vysoce hodnocená, a na které nejdeme známý hitový duet Zucchera s Lucianem Pavarottim.

Čtěte také: Charles Aznavour míří poprvé do Prahy

Zpěvák neusíná na vavřínech, ale naopak úspěch jej motivuje k dalším albům, které obsahují hity atakující žebříčky hitparád. Jednou z těch nejúspěšnějších desek je pak Zu & Co z roku 2004, která je složená z duetů s hudebními umělci světoznámých jmen:  Sting, Eric Clapton, B. B. King či Miles Davis.  Z jeho další spolupráce s Brianem Wilsonem (Beach Boys) a Bonem (U2) vzešla další skvělá deska Chocabeck (2010), která zpěváka vyslala na turné do více než stovky zemí.

V roce 2012 sáhl Zucchero trochu do jiného hudebního soudku, kdy v Havaně nahrál s místními nejlepšími hudebníky kolekci sedmi nových a šesti přearanžovaných skladeb La Sesión Cubana. Sám umělec k tomu říká: „Jak všichni ví, moje hudba vychází z blues, soulu a gospelu. Tento projekt je výletem z New Orleans do Kuby přes Mexico. Latinské a kubánské zvuky a rytmy společně vybízejí k tanci“.

Sledujte rock na Facebooku:
 

Ani nyní zpěvák neodpočívá a pracuje na nové, zatím nepojmenové desce, která by měla spatřit světlo světa v příštím roce. Je tedy pravděpodobné, že již bude na světě, když se rozjede na turné, jehož jednou ze zastávek bude i Praha. Koncert je plánován na 12. října 2016 do Fora Karlín. Vzhledem ke zpěvákově úspěšnosti se dá předpokládat, že o vstupenky bude velký zájem - již nyní jsou k dostání v předprodejní síti Ticketportal.

Další informace

  • Název akce: Zucchero Live 2016
  • Datum: středa, 12 říjen 2016
  • Místo: Forum Karlín
  • Cena: 1190 - 1690
Napsal(a):

Zanechat komentář

?>