The Chancers: Nová deska, tři koncerty, jedna party

Tímto sloganem prezentuje česko-britská kapela nadcházející dění kolem vydání své již páté desky. Ta vyšla 8. ledna a pod názvem Trigger Warning jí v obchodech hledejte mezi vinyly.

The Chancers The Chancers Zdroj: pořadatel koncertu

 

Ještě před oficiálním vydáním desku dala kapela The Chancers posluchačům volně k poslechu. Pokud zakoupíte jediný fyzický nosič, vinylovou desku, pro kterou se skupina rozhodla,dostane se vám do rukou v šedé barvě a se stylově čistě graficky řešeným obalem, na kterém se velkou měrou podílela česká fotografka a filmařka Nina B. Ta dlouhodobě žije v Londýně a její anglický vliv na vznuk desky není jediný. Dalším významným činitelem u jejího zrodu měl Ed Rome, britský písničkář a hudební kouzelník, bývalý frontman legendární ska skupiny The Big. Ta se také dá po letech dohromady, aby zahrála na jednom ze křtů desky Trigger Warning. Ty totiž The Chancers plánují hned tři a každý v jiném duchu - všechny však v Praze.Ten první se uskuteční v klubu Buben ve čtvrtek 21.ledna. Zde zahrají své starší, dlouho neslyšené skladby a jako hosty si pozvali Kung-Fu Girlz a Just For Being. Pokud nestíháte, máte šanci hned druhý den v pátek 22. ledna a tentokrát v Café na půl cesty zazní jejich písně v akustických úpravách. Ani zde nebudou chybět hosté, představí se písničkář OiOiPiratoi a rovněž v akustickém setu i producent desky Ed Rome. Kapela si nedá ani den odpočinku a hned v sobotu 23. ledna bude svědkem závěrečného a největšího koncertu a křtu Klub 007 Strahov. Zde se pak můžeme těšit i na již zmíněné The Big a také české Green Smatroll.

Čtěte také: Just for Being představují svůj čerstvý videoklip

Deska Trigger Warning se nese v duchu hutných rytmů přiklánějících se k soulu a kytarám. Ed Rome patří mezi respektované britské hudebníky a písně z jeho alba Snapshot jsou na seznamu nejlepších písní loňského roku v anketě BBC. The Chncers ke spolupráci s ním vysvětlují: „S Edem jsme se setkali před lety během našich turné po Evropě a Velké Británii. Už tehdy nás fascinovaly jeho muzikantské dovednosti. Třeba to, že dokáže hrát na kytaru jako dva kytaristi najednou. Hlavně jsme v něm ale konečně našli někoho, kdo plně rozumí, z čeho našeho kapela vychází a kam míří." Textový obsah vychází z reality a může posluchče, kteří čekají songy pouze o lásce či surfování, poněkud zneklidnit. K tomu se vyjařuje zpěvák a textař Simon Francis: „Je to soundtrack k subkulturám dvacátého století, který je silně individuální. Když zpívám o rudé hvězdě, zaťaté pěsti, skinheadech nebo bičování, evokuje to ve mě logicky něco velmi odlišného než u zbytku kapely a fanoušků."

Pokud jsme vás patřičně navnadili a máte zájem být u toho, až se bude křtít, můžete vybrat jeden ze tří termínů nebo taky všechny. Každý koncert (či party) bude jiný a s různými předkapelami, ale spojovat je budou právě nové písně z alba Trigger Warning. Vstupenky si rezervujte v předprodejní síti SMSticket.cz  

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář