Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra přiveze novou desku do Prahy

V sobotu 1. března Divadlo Dobeška přivítá experimentální kapelu Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra. V Praze tento ansámbl zahraje po šesti letech a stane se tak teprve podruhé v jejich dlouholeté kariéře.

Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra Zdroj: cstrecords.com

Fuck Off Get Free We Pour Light On Everything! Když už to vzhledem ke znovuobnovené aktivitě Godspeed You! Black Emperor moc lidí nečekalo, vrátili se Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra (jak tentokrát zní neustále se proměňující název montrealské kapely) s novým albem, samozřejmě opět na Constellation. Naléhavé vícehlasy, řezající kytara, srdceryvné kvílení houslí – vše je na svém místě, jen kapela je znatelně tvrdší a sevřenější, než kdy jindy. Že by stárnutí v případě Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra znamenalo ještě méně kompromisů? Ano, u nich to dává naprostý smysl.

Podívejte se také, jak v roce 2012 zahráli Godspeed You! Black Emperor v Praze

Psal se rok 1999, když se kytarista Efrim Menuck, houslistka Sophie Trudeau a baskytarista Thierry Amar coby dostatečně nevytížení členové Godspeed You! Black Emperor rozhodli realizovat svůj hudební přetlak v nejprve bočním projektu, který vždycky nese základní značku Silver Mt. Zion. Pod postupně stále se rozšiřujícím obsazením a měnícím se názvem pak představili dlouhohrající desky „He Has Left Us Alone, But Shafts Of Light Sometimes Grace The Corner Of Our Room" (2000), „Born Into Trouble As The Sparks Fly Upward" (2001), „This Is Our Punk Rock, Thee Rusted Satellites Gather+Sing" (2003), fenomenální „Horses in the Sky" (2005), „13 Blues For Thirteenth Moon" (2008) a „Kollaps Tradixionalles" (2010), po němž přišla čtyři roky dlouhá odmlka. Čerstvou položkou v diskografii Silver Mt. Zion je pak letošní „Fuck Off Get Free We Pour Light On Everything."

[tisková zpráva pořadatele]

 

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář

?>