Tori Amos navštíví Prahu

Tori Amos chystá v příštím roce novou desku. Na její podporu se vydá na světové turné, které bude mít zastávku i v Praze.

Tori Amos Tori Amos Zdroj: livenation.cz

Turné začne 7. května 2014 v irském Dublinu a 11. června zpěvačka zazpívá v Praze v Kongresovém centru. Nová deska Tori Amos nese název Unrepetant Geraldines a měla by vyjít na jaře příštího roku. Zpěvačka se tak vrátí do České republiky po pěti letech. Unrepetant Geraldines je její 14. studiové album a po několika inovativních deskách inspirovaných klasickou hudbou se navrací k identitě písničkářky. To je tak nejen dalším krokem v jejím uměleckém vývoji, ale zároveň i návrat k osobní tvorbě.

 

 

Tori Amos je na hudební scéně 20 let a za tu dobu získala respekt kritiků i posluchačů díky vysoké úrovni desek. Dosud prodala přes 12 miliónu alb, měla přes tisíc vystoupení a získala řadu ocenění. Její fanoušci ji obdivují pro intimní styl psaní skladeb, jejich něhu, ale zároveň i jízlivou rozhodnost. Tori se nebojí nových věcí - je jednou z mála amerických písničkářek, které se doprovází na piáno, byla jedna z prvních, která své písně nabídla ke stažení zdarma, je známá i tím, že své písně nechala ztvárnit jako grafické romány a udělala k nim převratná videa. Minulý měsíc uvedla nejambicióznější projekt kariéry - premiéru muzikálu, na kterém spolupracovala se spisovatelem Samuelem Adamsonem, The Light Princess. Ten se bude v Londýnském národním divadle hrát pravidelně od konce února 2014. Mimoto proslula také jako spoluzakladatelka humanitární organizace proti sexuálnímu násilí Rainn.

 

Čtěte také: Koncert Bryana Adamse pod hvězdami

 

Vstupenky jsou již v prodeji v síti Ticketpro. 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář