Trautenberk se vrátí do Kolína

Klatovská parta Trautenberk si poctivým obrážením sálů i festivalů postupně vybudovala reputaci kapely, jejíž koncerty stojí za návštěvu. Do Kolína měla původně zavítat v loni na jaře, ale je asi zbytečné vysvětlovat jaké okolnosti konání koncertu v původním termínu zhatily. 

Trautenberk v Kolíně v březnu 2019 Trautenberk v Kolíně v březnu 2019 Zdroj: Zdeněk Hejduk

 

Trautenberk, nazývající svou muziku tanz-metal, se zrodil v roce 2011. Díky svérázné stylizaci a kromě jiného i hodně neotřelým textům se jejich věhlas rychle rozrostl i za hranice klatovského regionu. Rok po svém vzniku vydávají EP Tady je Trautenberkovo a o další rok později dlouhohrající debut Hladová srna. Kapelu v laufu zastaví v roce 2014 tragická událost. Zpěvák Tomáš Obrouš Paima v pouhých třiceti letech umírá na zástavu srdce.

Trautenberk se ovšem rozhodnou to nezabalit a po krátkém hledání se za mikrofon staví náhrada v podobě Míry ‘Prasopsa‘ Císlera. V plné síle tak mohou pokračovat v nastoupené cestě a v roce 2016 vydávají album Himlhergotdonrvetr. Jelikož příznivci nového pěvce přijali více než vstřícně, zdá se, že Trautenberk před sebou mají zářné zítřky. Zatím posledním albovým zářezem je nahrávka Ticho nad pekáčem z listopadu 2018, ale během nedobrovolného lockdownu kapela poslala mezi své příznivce dvě nové písně Jelito a Vzpoura kanců. Loňský rok byl také rokem oslav prvních kulatin souboru, jež pod heslem 10 let v revíru vyvrcholí 18. listopadu v pražské Lucerně.

Večer zahájí pražká punková smečka Zputnik. První album s názvem Průjezd hlavou vydali ještě pod jménem Sputnik u hudebního vydavatelství EMI v roce 2001. Zbytek alb začali vydávat už jako Zputnik nezávisle a zveřejňovat je na svém webu volně ke stažení. Zatím poslední řadovkou je tři roky starý Lidoop. Album z roku 2011, Bohyně pomsty, má za své ústřední téma příběh vražedkyně Olgy Hepnarové.

Další informace

 • Název akce: Trautenberk
 • Datum: sobota, 20 listopad 2021
 • Místo: MSD Kolín
 • Cena: 379 Kč
Napsal(a):

15 komentáře

 • Odkaz Komentáře Cronetror neděle, 18 září 2022 04:04 napsal(a) Cronetror

  In addition, upper urinary tract infection, which is associated with systemic symptoms e. doxycycline and sun The fascial spaces around the mouth and face, which are most commonly implicated in odontogenic infections, are shown in Figure 2.

 • Odkaz Komentáře algocuh pátek, 16 září 2022 17:00 napsal(a) algocuh

  In rats, the teratogenicity consisted of major skeletal defects; in mice, it consisted of encephaloceles and or macroglossia. doxycycline which I hid a few of her kibbles in lots of Kong treat toys I filled hers with peanut butter, froze it overnight, and gave it to her the next day what I call her chewies CET Enzymatic oral hygiene chews.

 • Odkaz Komentáře emeltyNed úterý, 13 září 2022 02:09 napsal(a) emeltyNed

  what is tamoxifen Went to my OB and he gave me Metformin and Clomid.

Zanechat komentář