Tři sestry slaví třetí desítku

Ač by k tomu mohl název svádět, tak Tři sestry se neperou o třetí sklenici zrzavého moku, ani nekopou třetí trestný kop, ale jsou už tři desítky let na scéně.

Tři sestry Tři sestry Zdroj: management kapely

 Skupina vznikla před dávnými 30 lety. Jak bylo dřívě běžné, narozeniny oslavili usilovnou prací. Za prvé se jedná o nové album, druhá část oslavy je open-air festival v A-parku ledárny v Praze – Braníku 21. – 23. května.

Zmíněné album ponese název Fernet Underground a všechny sestry i s Lou Fanánkem Hagenem ji právě teď usilovně dokončují. Původně připravili celých 18 songů z nichž 13 nejlepších dostalo tu čest usadit se na desce. Kromě skupiny na nahrávce uslyšíme i smyčcový kvartet, který aranžoval Ota Baláž.

„Stylový i textový rozptyl je široký. Dvěma písněmi se vracíme až ke svým začátkům a tehdejšímu undergroundu,“ prozradil kapelník Tří sester ing. Magor Doležal, víc ale neodhalil . Vlastně ještě prozradil titul prvního singlu: Plechový Ježíš, který ale můžete sledovat již od druhé poloviny dubna. Album vyjde 21. května.

 

 

Na kulaté narozeniny zareagovala i veřejnoprávní televize a výročí věnovala dva večery na ČT Art: 21. dubna odvysílala v rámci pop-rockového pódia koncert Tří sester v Tesla Aréně a 25. dubna v cyklu Je nám ctí pořady Tři sestry aneb Hudba z MarsuTři sestry v divadle Akropolis.

Čtěte také: Třem sestrám plánují velké oslavy třicetin

Ještě pár slov k festiválku. V rámci undergroundového večera se vám ukáží  post-Sahulovi Synové výčepu, folkový pornokrál Záviš a legendární kapela Píča. Tři sestry tvrdí, že dlouho přemýšleli, kdo bude důstojným kmotrem jejich nového alba a nakonec dospěli k názoru, že by album měli pokřtít ti, co se o něj nejvíc zasloužili. Se skromností sobě vlastní si tedy placku pokřtí sami, hned poté bude následovat autogramiáda. Album jako klasické CD nebo 2-CD digipack (druhá placka je "Best of 2001-2015") můžete ve čtvrtek koupit hned u vstupu a pak nemusíte platit jednodenní čtvrteční vstupné. 

Pátek bude pod taktovkou sesterských punkových kámošů - Horkýžů, Visáčů, Slobodky, Zóny a dalších. Vrcholem bude koncert anglické legendy Peter and the Test Tube Babies

Sobota bude pokračovat ve velkolepém trendu. Spousta známých: É!Éčka, Alkehol, Doctoři, Sklepáci, Emzetháčka a jiní. V závěru Tři sestry, v nových kostýmech, dechberoucí choreografii, se světlem a zvukem, z něhoš vás bude přecházet zrak i sluch, mnozí efektové, tisíce slonů a možná přijde i kouzelník... Ne, nechal jsem se unést, kouzelníka ani chobotnatce nikdo nesliboval. Ale je jasné, že to bude velkolepý večírek, odpovídající 30. narozeninám.

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář