Umakart zahájí turné s novou deskou v Brně

Kapela Umakart během letošního roku připravila druhou řadovou desku. Album nese název Vlci u dveří a hudebníci pro příležitost živé prezentace připravili Umakart Tour 2012, které bude zahájeno 21. listopadu v brněnském klubu Fléda. V roli hosta se představí nekompromisní Jan Těsnohlídek s kapelou a vše podpoří také skupina ILLE.

Umakart Umakart Zdroj: facebook.com, Bára Prášilová

Pokud budeme na české hudební scéně hledat skupinu, které by slušelo označení superkapela, určitě bychom měli zpozornět u jména Umakart. Do sestavy tohoto pětičlenného bandu patří Honza Muchow, zakladatel kultovky The Ecstasy Of Saint Theresa a skladatel filmové hudby. Jeho podpis najdeme například u soundtracku pro Samotáře, Václava či Grandhotel.

Dalším členem je Jaromír Švejdík aka Jaromír 99, kterého známe coby frontmana skupiny Priessnitz. Společně se spisovatelem Jaroslavem Rudišem je autorem komiksu Alois Nebel, který se dočkal filmového zpracování. Kapela Umakart následně pro tento jedinečný animovaný snímek připravila soundtrack, jehož součástí je také veleúspěšná píseň Půlnoční s Vláclavem Neckářem.

 

 

 

Součástí umělohmotné kapely jsou také bratři Neuwerthové. Bubeník Tomáš Neuwerth byl členem dnes již neexistující Nieriky, která aktuálně vydává posmrtné album 2π. Druhým z této bratrské dvojice je Dušan Neuwerth, známý producent a člen Tata Bojs. Pětici hudebníků uzavírá Jirka Hradil. Znalec nejrůznějších druhů kláves, který rovněž patří do hanspaulských Tata Bojs, a dále pak důležitá část Lesní zvěře či Priessnitz.

Všichni jmenovaní dali v roce 2004 dohromady debutové album Manuál, které si svými moderními, barovými a urbanistickými písněmi získalo velké množství fanoušků. Po osmi letech se Umakart hlásí s nesmírně očekávanou řadovou deskou číslo dvě. Nahrávku Vlci u dveří kapela podpoří naplánovaným turné.

UMAKART TOUR 2012:

21. 11. - Brno, Fléda

22. 11. - Olomouc, Jazz Tibet

23. 11. - Valašské Meziříčí, M Klub

24. 11. - Opava, Art club

28. 11. - Plzeň, Divadlo pod lampou

29. 11. - Düsseldorf (DE)

13. 12. - Praha, Palác Akropolis

Další informace

  • Název akce: Umakart
  • Datum: středa, 21 listopad 2012
  • Místo: FlédaBrno
  • Cena: předprodej od 240 Kč / na místě 290 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář