United Pacool Market aneb zapomeňte na předvánoční stres

Pořadatelé United Islands of Prague přicházejí v předvánočním čase s novou nabídkou, jak příjemně strávit předvánoční čas s kvalitní muzikou a ještě v klidu a bez stresu nakoupit chybějící dárky pod stromeček.

Lenka Dusilová Lenka Dusilová Zdroj: denik.cz

 

Pražské Kongresové centrum se poslední předvánoční víkend, 18. - 20. prosince 2015 promění v otevřené vánoční tržiště nazvané UNITED PACOOL MARKET. Pořadatelé se rozhodli vyjít vstříc všem, kteří nechávají nákup vánočních dárků na poslední chvíli, ale přitom nehodlají objíždět nákupní centra a raději zvolí příjemnější atmosféru s doprovodným programem. K dostání pod jednou střechou bude vše od designu, umění a nezávislé módy přes knihy, hudbu a šperky až po českou klasiku - kapry, vánoční stromky a poctivý svařák. Z krásného místa u Vyšehradu pak po setmění budete mít krásný rozhled na svátečně osvícenou Prahu, což slavnostní atmosféru ještě umocní.
Jako hlavní program United Pacool Marketu pak budou tři samostatné koncerty našich výrazných zpěvaček - Lenky Dusilové, Moniky Načevy společně s Michalem Pavlíčkem a Markéty Foukalové se skupinou Lanugo.Lenku Dusilovou není třeba dlouze představovat, neboť byla několikrát zvolena zpěvačkou roku. Svou hudební kariéru začal již ve školním věku (10 let) a ve známost později vešla coby frontmanka kapely Sluníčko. Následovala její spolupráce s Davidem Kollerem ve formaci Pusa, koncertovala i s Čechomorem a dalšími českými hudebníky, než se vydala na sólovou dráhu.
Monika Načeva se s Michalem Pavlíčkem profesně poprvé setkala v roce 1994 na svém debutovém albu Možnosti tu sou... a opět se hudebně spojili po třinácti letech na desce Mami. Moniky procítěný zpěv a osobitá Pavlíčkova kytara je spojení, které slibuje hluboký kulturní zážitek.
Skupina Lanugo patří rovněž k našim nepřehlédnutelným hudebním umělcům. Jejich multižánrová hudba poletuje mezi moderním popem, jazzem a soulem s jemnými prvky elektroniky, s jejichž tóny si bravurně pohrává a svým zpěvem doplňuje Markéta Foukalová. I jejich koncerty bývají nezapomenutelným zážitkem. Svou první desku nazvanou jednoduše Lanugo vydali v roce 2009 a za druhou Lanugo, 2011 získali nominaci na cenu Apollo.

Čtěte také: Lanugo si splní sen, vydají dvou-vinyl

Hudební nabídka United Pacool Marketu společně s netradičním vánočním tržištěm je jistě velice lákavá. Pokud budete chtít shlédnout některý ze zmiňovaných koncertů, vstupenky jsou již v prodeji v síti GoOut a Ticketpro. A pokud se vypravíte jenom za nákupy, vstup je volný.


 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář