11.06.2023 21:14

V Brně vystoupí rocková supergroup Hollywood Vampires Doporučeno

Hollywood Vampires Hollywood Vampires Zdroj: pořadatel koncertu

Den po vystoupení britské legendy Deep Purple, vystoupí ve Slavkově u Brna i rocková supergroup Hollywood Vampires, mezi jejíž členy, pro mnohé překvapivě, patří i populární herec Johnny Depp.

Před více jak deseti lety jen málokdo věděl o hudebních aktivitách famózního herce Johnnyho Deppa, známého především díky jeho fantastickým výkonům ve filmech Střihoruký Edward, Piráti z Karibiku, Ospalá díra, Alenka v říši divů, Karlík a továrna na čokoládu, Noční můra z Elm Street nebo Četa. Slavný americký filmový herec, scénárista a režisér se širší veřejnosti poprvé představil v roli rockového hudebníka v roce 2012. Superskupinu Hollywood Vampires založili toho roku Johnny Depp a jeho dlouholetí kamarádi, dvě z největších osobností rockového světa, Alice Cooper a Joe Perry.

Světoznámý rocker Alice Cooper má na kontě množství megahitů jako Poison, I’m Eighteen, No More Mr. Nice Guy, School’s Out, Hey Stupid, Bed Of Nails, House Of Fire a další. Mistr shock rocku a zakladatel teatrálního rocku ovlivnil svou tvorbou, provokativní image a teatrální show množství hudebníků a umělců po celém světě. Mezi ty nejznámější patří jednoznačně členové slavných Kiss.

Legendární hudebník Joe Perry, jeden z dvojice nejznámějších členů Aerosmith, patří mezi nejuznávanější kytaristy světa. Časopis Rolling Stone ho zařadil mezi 100 nejlepších kytaristů všech dob. V roce 2001 byl Joe Perry uveden ro Rock and Rollové sině slávy. V roce 2013 byli Joe Perry a Steven Tyler společně uvedeni do síně slávy pro hudební skladatele.

Čtveřici základní sestavy Hollywood Vampires doplňuje producent, skladatel, aranžér, kytarista a baskytarista Tommy Henriksen, který je rovněž známý jako spoluautor skladeb a člen doprovodné kapely Alice Coopera nebo německých Warlock. Jako producent spolupracoval s interprety jako Lady Gaga, Meat Loaf, Lou Reed, Halestorm, Kasha a Daughtry.

 

 

Johnny Depp a jeho skupina Hollywood Vampires vystoupí v  zámeckém parku ve Slavkově u Brna, kde odehrají dne 16. července 2023 svůj koncert v rámci festivalu Slavkov Open Air. Cena vstupenek činí 1890 Kč.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.