22.05.2023 12:40

V červnu k nám poprvé přijedou Tenacious D Doporučeno

Jack Black a Kyle Gass Jack Black a Kyle Gass Zdroj: wikimedia.org

Velkou premiéru zažije 4. června pražské Forum Karlín.Představí se zde ikonické duo komediantů Jacka Blacka a Kylea Gasse, známé po celém světě jako Tenacious D.

Svět rockových kapel je široký a ne každý spolek se bere úplně vážně. Právě naopak. Tak jako u každého jiného fenoménu, i rock začal být rychle parodován. A jak známo, nejlepší parodie přicházejí od lidí, kteří parodovaný objekt milují. Asi nejvěhlasnější legendou mezi objekty, které si s láskou utahují ze všech myslitelných rockových klišé jsou Spinal Tap. Tato fiktivní kapela se poprvé objevila v kultovním filmu Hraje skupina Spinal Tap z roku 1984. A hned v závěsu za nimi jsou Tenacious D.

Tenacious D jsou dítkem herců Jacka Blacka a Kylea Gasse. Ti se sešli v roce 1994 v divadelní společnosti The Actors' Gang. Před nahráním debutového alba v roce 2001 se stihli představit v seriálu na HBO. Obecné povědomí o nich pochopitelně stoupalo s věhlasem Jacka Blacka díky filmům jako Těžce zamilován, Doba ledová, nebo King Kong. Ze své lásce k rockové hudbě se vyznal už ve skvělé komedii Škola ro(c)ku.

Také Tenacious D to dotáhli až do kin ve filmu Králové ro(c)ku. Ten sice u filmových diváků propadl, ale jeho soundtrack (na němž jsou kromě Blacka s Gassem ke slyšení také Meat Loaf, Dave Grohl nebo Ronnie James Dio) si rychle vysloužil kultovní status a zajistil Tenacious D pozici stadionové kapely. A ani dvacet let po vydání své první nahrávky se na jejich pozici nic nemění. Pokud se rádi dobře pobavíte a nevadí vám občasná záplava vulgarit, s Tenacious D prostě nemůžete šlápnout vedle.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.