středa, 20 leden 2016 23:09

V Praze se chystá hlasitá narozeninová oslava

Napsal(a)
Soul Decoder představí nového kytaristu Soul Decoder představí nového kytaristu Zdroj: Archiv Soul Decoder

Pokud máte rádi svůj metal pěkně od podlahy a mimo hlavní proudy, jste z Prahy a nevíte o víkendu, co dělat, určitě byste neměli chybět na téhle narozeninové oslavě. Těšit se můžete na čtyři smečky - Never Left Behind, Soul Decoder, Et Morieur a Mallephyr. 

Never Left Behind se po Stay Happy Tour15 opět vrátí do Prahy rozhodit své dready. Lítat budou asi i lidi pod pódiem, protože kluci nehrajou žádný ploužáky, ale pořádně energický nu metal. Kapela vzkazuje, že na letošní rok plánuje dost věcí, takže stay tuned.

Soul Decoder zase představí svého nového kytaristu. Uslyšíte zřejmě i nové věci, protože kluci neotálejí a tvoří. Zdá se, že odskok od metalcorových prvků nebyla jen náhoda. Proslýchá se totiž, že by se rádi chytli muzikantského přísloví uplynulého roku, tedy „čím víc bpm, tím víc muziky...“ (J. Hubička)

Pokud neholdujete rychlým a někdy až zběsilým riffům, ale spíše emocím, klidu a melancholii, pak právě Et Moriemur může být ten pravý šálek kávy pro Vás. Hudba je lék pro duši a atmosferického doom metalu není nikdy dost, není teda třeba váhat, jestli dorazit.

Jako poslední zahrají Mallephyr - kapela, která za velmi krátký čas dobyla snad všechny milníky, jaké si začínající kapela může přát. Kluci totiž měli tu čest zahrát si na Brutal Assaultu a dostávají i pozvánky do zahraničí. Co více dodat, že? Snad jen, že si toto blackmetalové zlo nemůžete nechat ujít.

Oslavenec nasadil vstupné dobrovolné v rozpětí 30 - 500 Kč. Akce začíná už v 17 hodin a kromě muziky se můžete těšit i na další zajímavý program včetně autorského čtení poezie.

Přehled

Další články

 • Iron Maiden v červenci zahrají v Praze Iron Maiden v červenci zahrají v Praze

  Britští heavymetaloví velikáni Iron Maiden se znovu vrátí do Prahy. V červenci příštího roku vystoupí na stadionu Sinobo ve Vršovicích. Jako předskokany s sebou přivezou skupiny Airbourne a Lord of the Lost.

 • Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny Ještě jeden polibek pro Prahu - Kiss se vrátí do O2 areny

  Jedna z největších rockových kapel historie se vydala na své (další) rozlučkové turné a v jeho rámci ji cesta podruhé zavede i do Prahy. Zatímco letošní vystoupení se odehrálo v Edenu, 1. července příštího roku se představí v O2 areně.

 • Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín Odložený koncert Ozzyho a Judas Priest má nový termín

  Ozzy Osbourne se potýká s kupou zdravotních potíží, jež ho nutí měnit plán zastávek probíhajícího rozlučkového turné. Mezi odložené termíny patří i pražský koncert v O2 areně, původně naplánovaný na 29. února. Ozzy společně s dalšími veterány - Judas Priest - vystoupí 13. listopadu příštího roku.

 • Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří Bohemian Metal Rhapsody představuje na debutovém DVD spoustu nových tváří

  Projekt Bohemian Metal Rhapsody je duševním dítětem bubeníka Citronu Radima Pařízka a má za sebou poměrně složitou genezi. Jeho prvním oficiálním produktem je DVD se záznamem vystoupení na festivalu Ostrava v plamenech v roce 2018. Zde se poprvé představili v nejnovější sestavě.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };