Velký mejdan s Monkey Business se blíží

Již příští týden se rozjede velká narozeninová party s jednou z našich předních kapel Monkey Business. Slavit a křtít se bude v Praze 21. května a v Brně 29. května.

Monkey Business Monkey Business Zdroj: management kapely

Jak jsme vás již před časem informovali, Monkey Business letos slaví 15 let své existence a celé jarní turné nese podle této události název 15 let na stezce kamarádství. Vyvrcholí pak dvěma velkými koncerty v Praze a Brně, na obou se bude zároveň křtít nová deska Sex and sport? Never!.

Čtěte také: Monkey Business letos oslaví 15 let na stezce kamarádství

Jak je známo, koncerty Monkey Business jsou naživo velmi bujaré a oslava takového výročí jistě vyžaduje nabídnout divákům i něco navíc. Slavit se tedy bude ve velkém stylu a přijdou i hosté zvučných jmen. Do pražských Žlutých lázní se můžete těšit na legendární Martu Kubišovou, nestárnoucího melody-makera Ondřeje Havelku a první dámu české alternativní scény Ivu Bittovou. K té se pak na brněnském koncertě připojí ještě Ewa Farna. Ani to však kapele nestačí a slibuje ještě speciální hosty jako překvapení.


 

Po slavnostním křtu novinkového alba Sex and sport? Never! budete mít možnost si jej přímo na koncertech i premiérově zakoupit, stejnojmenný singl již rotuje v rádiích.
Oba koncerty začínají již v 18 hodin, neboť zahřívacího kola pro diváky se ujala skupina Ohm Square. Hned po nich přivítáme Monkey Business se speciálním programem mapujícím patnáctiletou historii kapely a zpestřený písněmi z jejich nové desky.
A jak vzkazuje kapela: „Budeme se těšit a věřte nám, že kdo nepřijde, s tím si to vyřídíme!“
Vstupenky zakoupíte v běžných předprodejních sítích.

Přehled

 • Název akce: Monkey Business - 15 let na stezce kamarádství
 • Datum: čtvrtek, 21 květen 2015
 • Místo: Žluté lázně
 • Cena: 490 Kč
Napsal(a):
:DISQUS_COMMENTS

Další články

 • Do Mersey klubu zavítají ikony alternativního rocku v rámci projektu Micka Harveyho

  Australský hudebník Mick Harvey, který spoluzakládal temnou kapelu The Birthday Party a vystupoval s The Bad Seeds Nicka Cavea i s PJ Harvey, míří do Brna.

 • Soutěžte o 3x2 lístky na koncert Hundred Seventy Split

  Kapela Hundred Seventy Split v čele s baskytaristou Leem Lyonsem se řítí 29. října do Lucerna Music Baru. Pokud chcete slyšet jejich vlastní tvorbu založenou na bluesrockových postupech, ale i zažít woodstockový set Ten Years After, pak pojďte s redakcí musicweb.cz soutěžit o lístky na tento jedinečný koncert! Více se o kapele dočtete v našem rozhovoru zde.

 • Lara Fabian oslaví koncertem v Praze své narozeniny

  Po dvou letech se do naší metropole vrátí Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu, nyní kanadská občanka, měla vždy k českému publiku výjimečně úzký vztah, který potvrdila jak šesti předchozími koncerty v naší zemi, tak pořízením záznamu z předminulého turné právě z pražské koncertní zastávky.Tentokrát k nám Lara Fabian zavítá v rámci "50 World Tour", jež odstartovala 16. září v New York City a kterým, jak název napovídá, oslavuje své 50. narozeniny.

 • Lenny Kravitz vystoupí opět v Praze

  Koncerty Lennyho Kravitze jsou pověstné svou energií a stejně tomu bude i příští rok, kdy se po dvou letech vrátí koncertovat do České republiky. Spojení hudebních stylů, jako je funk rock´n´roll a blues, je možné slyšet i na jeho zatím posledním - jedenáctém - řadovém albu Raise Vibration, které vyšlo již v roce 2018. Lenny rád naslouchá i mladším generacím hudebníků, ale nezapře několik desetiletí zkušeností na hudební svéně. Výsledkem je silný materiál v duchu jeho klasické tvorby.