YAMATO: Strhující bubenická show omámí osm českých měst Doporučený

Japonský bubenický soubor YAMATO připravil nový program pro své nadcházející světové turné Rojyo - The Beat on the Road, při kterém oslaví již dvacet let existence. Během března 2013 odehrají svou strhující show i v osmi městech České republiky.

YAMATO YAMATO Foto: Eva Makovská, musicweb.cz

Scénáře koncertů YAMATO bývají svým způsobem stejné a přesto pokaždé jiné. Setmělé beznadějně vyprodané hlediště, spoře osvícené pódium v japonském stylu, kterému dominují bubny. Ostré reflektory proříznou tmu a na scénu vbíhá parta osmi až deseti mladých bubeníků a bubenic. Sál ani nedutá v očekávání. Umělci se chopí paliček, první údery rozvibrují sál a strhne se velkolepá show. Jsme svědky naprosté souhry těl i duší celého souboru, který splývá v jednom rytmu.

Kdo očekává monotónní bubnování, bude zklamán. Každá skladba se odehrává na pozadí jiné scény, mění se rytmika, údernost i počet účinkujících. Cítit je japonská přísnost, ale i smysl pro humor. Lehkost a razance úderů jsou až neuvěřitelné, koncentrace a sehranost všech naprosto obdivuhodná. Za vším se skrývají hodiny tvrdého tréninku, ale výsledek za to stojí. Svou hrou a rytmikou YAMATO vždy strhnou celý sál k závěrečným ovacím vestoje. Kdo zažil jednou, rád se vrací a vypráví dál.

 

 

Za kolébku japonské kultury je považována vesnice Nara. Právě zde v roce 1993 Masa Ogawa založil bubenický soubor YAMATO. Základ nástrojů tvoří několik desítek originálních japonských bubnů „Wadaiko", kterým vévodí obrovský „Odaiko" vyrobený z více než čtyři sta let starého stromu. Jediný úder na něj zasáhne i vaše srdce.

Vše doplňují další rytmické nástroje, tradiční japonský oděv a někdy až sportovní výkony umělců. Hudba je život a život je hudba. Ve skladbách se prolínají jemné tóny padajícího deště, jásavé tóny sálajícího slunce i burácení hromů v bouři. S dechberoucími koncerty YAMATO cestují již více než deset let po celém světě, jejich představení shlédlo více než milion diváků.

Termíny koncertů:

15. 3. ČESKÉ BUDĚJOVICE, DK Metropol
16. 3. PLZEŇ, Peklo
17. 3. HRADEC KRÁLOVÉ, Aldis
19. 3. LIBEREC, Dům kultury
20. 3. PRAHA, Hybernia
21. 3. PRAHA, Hybernia
22. 3. ZLÍN, Kongresové centrum
24. 3. OSTRAVA, Multifunkční aula Gong, Dolní Vítkovice
25. 3. BRNO, Janáčkovo divadlo

Další informace

  • Název akce: YAMATO: Rojyo - The Beat On The Road
  • Datum: středa, 20 březen 2013
  • Místo: HyberniaPraha
  • Cena: 890 - 1 590 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář