Za svitu měsíce aneb Cult of Luna v Rock Café

Švédští post-metaloví titáni Cult of Luna zavítají s novým materiálem do Prahy. Zahrají 2. května v Rock Café a jako support si s sebou přivezou norskou blackmetalovou formaci God Seed.

Cult Of Luna Cult Of Luna Zdroj: facebook.com

Cult of Luna aktivně fungují již od roku 1998 a patří mezi důležité průkopníky světového post-metalu. Přispělo k tomu promyšlené propojení vyklidněných post-rockových ploch a tvrdého metalového nářezu. Tato kombinace je nejpatrnější na přelomové desce Salvation z roku 2004. Následovaly další nadprůměrně hodnocené nahrávky a kapela osvědčené postupy rozvíjí i nadále. Cult of Luna v loňském roce vydali dlouho očekávané a velmi příznivě přijaté album Vertikal, které ještě rozšířili o podařené EP Vertikal II. Velkou devízou skupiny je propracovaná kompozice skladeb. Přibyly ambientní plochy, avšak v potřebnou chvíli umí kapela přitvrdit. V rámci propagace nahrávek vyráží sedmičlenná formace na evropské turné, v rámci kterého dorazí 2. května také do pražského Rock Café.

Jako předkapelu si s sebou Cult of Luna na evropskou šňůru přizvala norskou blackmetalovou formaci God Seed, která se tak představí i pražskému publiku. Kapelu, ve které fungují dvě známé osobnosti - zpěvák Gaahl a basák King ov Hell - můžeme znát díky působení v kapele Gorgoroth. V Rock Café se tak můžeme těšit na poctivou dávku severského, atmosferického blackmetalu. Luna zahalená v mlze...

 

 

Další informace

  • Název akce: Cult of Luna, God Seed
  • Datum: pátek, 02 květen 2014
  • Místo: Rock CaféPraha
  • Cena: od 490 Kč
Napsal(a):

Zanechat komentář