pátek, 01 listopad 2013 07:00

Zikkurat rozjel Double Tour

Napsal(a)
Zikkurat na koncertě v Paláci Akropolis 15. února 2013 Zikkurat na koncertě v Paláci Akropolis 15. února 2013 Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Legenda punk-rockové scény, česká kapela Zikkurat, se rozjela na podzimní turné. Ke koncertování si přizvali spoustu dalších známých skupin, jakými jsou Už jsme doma, Haj hou, Budoár staré dámy, Moped či Titanic.

Těm mladším posluchačům Zikkurat v kostce připomeneme :
Kapela byla založena již v roce 1977 a s různými přestávkami a mnoha personálními obměnami funguje dodnes. Styčným důstojníkem a člověkem, který band celé roky táhne, je Jirka Křivka. Z dalších známých jmen jsme v průběhu let mohli pod hlavičkou Zikkurat číst další - Vilda Čok, Tomáš Havrda, Luděk Vejvoda, Ota Baláž či Mikoláš Chadima jako host. Ve svých začátcích Zikkurat patřil k průkopníkům českého punku i alternativní hudby střižené jazzrockem. Ve známost vešla v roce 1981 i informace, kdy o hráče Zikkuratu projevil zájem Michael Kocáb s Pražským výběrem. Měli nahradit odcházejícího Ondřeje Soukupa. Křivka i Čok však zpočátku odmítli. Kvůli bouřlivé době a předem připravenému policejnímu zásahu v červenci 1981 se kapela rozpadla. Vilda Čok nakonec přijal nabídku Pražského výběru. Jirka Křivka pak v letech 1991 až 1993 obnovil Zikkurat v úplně novém složení, které opět nevydrželo, tentokrát díky odchodu klávesisty Davida Ondříčka na dráhu filmového režiséra.

 

 

Znovu nastoupil Zikkurat na scénu v dubnu roku 2005, tentokrát převážně punkově laděný. Složení muzikantů se stále pilovalo a měnilo, ale hrát nepřestávali. Letos v únoru oslavili 35. výročí trvání kapely koncertem v Paláci Akropolis ve složení Jirka Křivka, Pepa Hřeben, Martin Marky Hofmann a další hosté.( Na videu z Akropole ve složení : Jirka Křivka - kytara, Petr Marvin Svoboda - bicí, Pepa Hřeben - baskytara, trubka a host Jiří Zmek - perkuse.) V hledišti jsme mohli spatřit pamětníky i velice mladé tváře, a je tedy velká šance, že znovuvzkříšený Zikkurat si opět najde cestu ke svým fanouškům. Podzimní turné na oslavu 35. výročí rozjeli spolu se spřízněnými kapelami 9. října v Praze a pokračují do dalších měst ČR.
Vstupenky zakoupíte v místě konání koncertů.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Termíny koncertů :

 1. 11. 2013 - Exil, Ústí nad Labem
22. 11. 2013 - Stará Pekárna, Brno
30. 11. 2013 - Kaštan, Praha  
 7. 12. 2013 - Střelnice, Kadaň (speciální vystoupení)

 

Přehled

Další články

 • Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019 Foto: Metronome Festival Prague, Výstaviště Holešovice, Praha, 21. 6. 2019

  Prohlédněte si fotoreport z prvního dne hudebního festivalu Metronome Festival Prague. Letos se tento festival konal již po čtvrté a opět lákal návštěvníky na celou řadu hvězd, jako například Pražský Výběr, Katarzia, Band of Skulls či Morcheeba. Hlavní hvězdou pátečního večera byl bezesporu anglický zpěvák z Oasis Liam Gallagher. Více se dočtete v recenzi od Jany Stacke.

 • Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018 Foto: 100 let Republiky, Lucerna, Praha, 28. 10. 2018

  V rámci oslav 100 let od vzniku Československé republiky se konal ve Velkém sálu pražské Lucerny koncert několika českých rockových kapel. Jako první se publiku představili Michal Pavlíček s Monikou Načevou. Poté vystoupil před již zaplněnou Lucernou Vladimír Mišík s ETC. Jako přídavek zahrál píseň Sluneční hrob, za kterou sklidil bouřlivé ovace. Vladimíra Mišíka poté vystřídala kapela Vltava, která je v současné době na turné připomínající 20 let od vydání jejich úspěšného alba Marx Engels Beatles. Dalším vystupujícím byl David Koller se svojí kapelou. Ten ve svém setu zahrál jak osvědčené hity kapely Lucie, tak také několik vlastních písní, jako například Gypsy Love.

 • Foto: Slet bubeníků, Kino Koruna, Břeclav, 18. 10. 2018 Foto: Slet bubeníků, Kino Koruna, Břeclav, 18. 10. 2018

  Unikátní bubenický projekt STO LET SLET 2018! Chcete slyšet hymny nově vzniklých států po rozpadu Rakouska-Uherska? Mikoláš Chadima je odzpívá a capella a pak se tohoto tématu chopí všichni bubeníci. Tak to je opravdu zážitek, který si nenechte ujít! Fotoreport vám přinášíme z břeclavského vystoupení.

  Obsazení:

  Pavel Fajt …bubny, octobany, elektronika wavedrum, zpěv

  Pavel Koudelka …bubny souprava, zpěv

  Miloš Vacík… surda, rototomy, octobany, percussion, berimbau

  Tomáš Reindl...bubny, percussion, tabla, klávesy, zpěv

  Petr Gablas…cimbál, zpěv

  Mikoláš Chadima … zpěv, saxofony

 • Foto: Eurotrialog, Mikulov, 24.8.2018 Foto: Eurotrialog, Mikulov, 24.8.2018

  Již 20. ročník festivalu nepopulární hudby začal včera v Mikulově! Plný večer úžasné hudby, skvělých muzikantů a báječné atmosféry, ze kterého vám přinášíme fotoreport.

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };