Zikkurat rozjel Double Tour

Legenda punk-rockové scény, česká kapela Zikkurat, se rozjela na podzimní turné. Ke koncertování si přizvali spoustu dalších známých skupin, jakými jsou Už jsme doma, Haj hou, Budoár staré dámy, Moped či Titanic.

Zikkurat na koncertě v Paláci Akropolis 15. února 2013 Zikkurat na koncertě v Paláci Akropolis 15. února 2013 Foto: Eva Makovská/musicweb.cz

Těm mladším posluchačům Zikkurat v kostce připomeneme :
Kapela byla založena již v roce 1977 a s různými přestávkami a mnoha personálními obměnami funguje dodnes. Styčným důstojníkem a člověkem, který band celé roky táhne, je Jirka Křivka. Z dalších známých jmen jsme v průběhu let mohli pod hlavičkou Zikkurat číst další - Vilda Čok, Tomáš Havrda, Luděk Vejvoda, Ota Baláž či Mikoláš Chadima jako host. Ve svých začátcích Zikkurat patřil k průkopníkům českého punku i alternativní hudby střižené jazzrockem. Ve známost vešla v roce 1981 i informace, kdy o hráče Zikkuratu projevil zájem Michael Kocáb s Pražským výběrem. Měli nahradit odcházejícího Ondřeje Soukupa. Křivka i Čok však zpočátku odmítli. Kvůli bouřlivé době a předem připravenému policejnímu zásahu v červenci 1981 se kapela rozpadla. Vilda Čok nakonec přijal nabídku Pražského výběru. Jirka Křivka pak v letech 1991 až 1993 obnovil Zikkurat v úplně novém složení, které opět nevydrželo, tentokrát díky odchodu klávesisty Davida Ondříčka na dráhu filmového režiséra.

 

{youtube}S2tLT6l9PZA{/youtube}

 

Znovu nastoupil Zikkurat na scénu v dubnu roku 2005, tentokrát převážně punkově laděný. Složení muzikantů se stále pilovalo a měnilo, ale hrát nepřestávali. Letos v únoru oslavili 35. výročí trvání kapely koncertem v Paláci Akropolis ve složení Jirka Křivka, Pepa Hřeben, Martin Marky Hofmann a další hosté.( Na videu z Akropole ve složení : Jirka Křivka - kytara, Petr Marvin Svoboda - bicí, Pepa Hřeben - baskytara, trubka a host Jiří Zmek - perkuse.) V hledišti jsme mohli spatřit pamětníky i velice mladé tváře, a je tedy velká šance, že znovuvzkříšený Zikkurat si opět najde cestu ke svým fanouškům. Podzimní turné na oslavu 35. výročí rozjeli spolu se spřízněnými kapelami 9. října v Praze a pokračují do dalších měst ČR.
Vstupenky zakoupíte v místě konání koncertů.

 

Sledujte rock na Facebooku:
 

 

Termíny koncertů :

 1. 11. 2013 - Exil, Ústí nad Labem
22. 11. 2013 - Stará Pekárna, Brno
30. 11. 2013 - Kaštan, Praha  
 7. 12. 2013 - Střelnice, Kadaň (speciální vystoupení)

 

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář