Zrní se rozsype spolu s Korben Dallas v brněnském Sonu

Nedávno se oběma kapelám dostalo stejné pocty, a to na nejprestižnějším festivalu ve své zemi, kdy odehráli koncert v doprovodu symfonického orchestru. Zrní vystoupili na hlavním pódiu festivalu Colours of Ostrava s Janáčkovou filharmonií Ostrava, Korben Dallas zahráli na festivalu Bažant Pohoda spolu se Symfonickým orchestrem Slovenského rozhlasu v programu Korben Dallas Symphony.

Zrní Zrní Foto: Kateřina Kovalčíková/musicweb.cz

Nyní se obě kapely od symfonických orchestrů navracejí zpátky do klubů, kdy se na základě pozitivních zkušeností rozhodly opět spojit síly pro podzimní turné. Zrní je česká hudební skupina z Kladna. První album Voní vydala skupina po osmi letech existence, v roce 2009. Druhé album Hrdina počítačový hry jde do světa vyšlo v roce 2011 pod záštitou písničkářky Radůzy na jejím labelu Radůza Records.

V roce 2012 vydala skupina album Soundtrack ke konci světa, za které byla nominována na cenu Vinyla i Apollo za nejlepší desku roku a ve čtyřech kategoriích na cenu Anděl 2012. Nakonec si odnesla tu za Objev roku. V září 2014 vydala skupina své zatím poslední album Následuj kojota. Pro festival Colours of Ostrava 2015 skupina připravila vystoupení s členy Janáčkovy filharmonie Ostrava. Orchestraci písniček napsal Stano Palúch.

Korben Dallas je slovenská hudební skupina z Bratislavy. Na scéně působí od roku 2010 a na svém kontě má 3 alba. Do povědomí se dostali v roce 2013 s hitem Otec. Jsou pravidelnými hosty velkých slovenských a českých festivalů (Pohoda, Grape, Topfest, Colours of Ostrava). Debutové album s názvem Pekné cesty (2011) vydané vydavatelstvím Hevhetia vzniklo jako živá nahrávka z koncertu. Později bylo nominován na Radio_Head Awards v kategorii album roku - cena kritiků. Druhé album Karnevalová vrana vyšlo v roce 2013 ve vydavatelství Slnko Records. Na Radio_Head Awards 2013 získali Korben Dallas ceny za nejlepší album, singl (Otec) a nejlepší koncertní kapelu. Třetí album Banská Bystrica vyšlo v roce 2014. Korben Dallas rádi spolupracují i s jinými hudebníky a skupinami.

V relaci Rádia_FM se představili se speciálním hostem Andrejem Šebanem, v České republice odehráli sérii společných koncertů s kapelou Zrní. Úspěšným se stal i jejich singl Spolu z alba Banská Bystrica, který nahráli s Janou Kirschner. V roce 2014 se představili na festivalu Viva Musica! se symfonickým orchestrem. Jejich písně upravil Slavo Solovic, orchestr dirigoval Braňo Kostka.

Další informace

  • Název akce: Zrní, Korben Dallas
  • Datum: středa, 18 listopad 2015
  • Místo: BrnoSono
  • Cena: 250/265/375 Kč

Zanechat komentář