Vytisknout tuto stránku

CD: Madonna obhájila trůn. Na MDNA střílí jeden hit za druhým

Madonna MDNA Madonna MDNA

V pořadí dvanácté album Madonny vyšlo určitě lépe než předchozí Hard Candy z roku 2008. Zpěvačka na nové desce spolupracovala s evropskými producenty taneční elektronické hudby, což přineslo své plody. Deska je vyvážená, a zároveň zvukově pestrá.

Ostatně zvukovou pestrost dokazuje hned druhý singl na desce, Gang Bang, který je ukázkou toho, že Madonna opravdu zvládne jakýkoli žánr a techno není výjimkou. Styly se to na desce jen hemží, zpěvačka vsadila na módní dubstep a nevynechala ani odlehčený house. Ovšem věrná zůstává diskotékovým rytmům.

Mládeži nepřístupný klip

Singl Give Me All Your Luvin’, ke kterému zpěvačka přizvala rapperky Nicky Minaj a M.I.A., je tak trochu bezstarostným výkřikem do světa, který nenadchne, ale neurazí. Stoprocentně ale potěší všechny středoškolské roztleskávačky napříč Spojenými státy. Kontroverzi vyvolal videoklip k Girls Gone Wild, který server YouTube dokonce zablokoval nezletilým uživatelům. Písnička samotná profituje hlavně díky zapamatovatelné melodii. 

Melodie Turn Up the Radio se může zdát trochu všední, ale i tak má skladba něco do sebe a dá se zařadit k tomu lepšímu na desce. Ne tak Some Girls, která působí jako „splácanina“ a maličko jako vycpávka, která je na albu jen tak do počtu a nápadně se podobá I´m a Sinner. Nicméně tyhle dva propadáky jsou tím jediným, co album kazí.

Diskotékovým hitem se zcela jistě stane skladba Superstar, která dokazuje, že Madonna z tanečních parketů nezmizí tak lehce. Klasická oddychovka, u které si rádi zatančíte. Fanoušky jistě potěší i balady (Masterpiece a Falling Free), které jsme od Madonny dlouho neslyšeli. Není co dodat, Madonna potvrdila, že je královnou nejen diskoték a rádií, a dokázala, že dobře vyladěný pop Vás může nadchnout.

Madonna, MDNA

Girl Gone Wild, Gang Bang, I´m Addicted, Turn Up The Radio, Give me all your luvin´, Some Girls, Superstar, I´dont give A, I´m a Sinner, Love spent, Falling Free, Masterpiece

50:52

Universal

Březen 2012

Hodnocení: 85 %

 

Napsal(a):

Související položky (podle značky)

Nejnovější od Alena Pecháčková