Podzimní koncert odehrají Republic of Two v Paláci Akropolis Doporučený

Kapela Republic of Two vystoupí v úterý 27. listopadu v Paláci Akropolis. Jedná se o jediný koncert letošního podzimu a výjimečný bude také tím, že kluci vystoupí v Paláci Akropolis s kompletní kapelou, což dodá některým písničkám nový rozměr.

Republic of Two Republic of Two Zdroj: archiv Republic of Two

Poslední koncert před plánovaným jarním turné, které by se mělo uskutečnit v březnu a kapelu by měl doprovázet ještě písničkář Jan Burian, bude pro fanoušky speciální také tím, že Republic of Two zahrají i pár písniček z připravovaného alba. To by mělo vyjít na podzim příštího roku. 

Jako předkapela se představí pražští Lanugo se svým speciálním akustickým setem. Lanugo je nadžánrové seskupení hrající moderní pop, jazz a soul s jemnými doteky elektroniky, což v sobě spojuje hned několik silných momentů a trumfů. Převážně autorská tvorba vyniká neotřelými aranžemi a barevností hudebního vyjádření. 

Poslední koncert, který Republic of Two letos odehrají, se ale uskuteční za hranicemi. V sobotu 1. prosince vystoupí kapela v Budapešti spolu s dánskou kapelou Efterklang, která vydává své desky na uznávaném labelu 4AD.

 

 

Skupina Republic of Two vznikla v létě 2009. Jedná se o indie folkovou hudební formaci Jiřího Buriana a Mikoláše Růžičky. Na podzim roku 2010 vydali debutové album Raising the Flag, za které byla skupina oceněna Akademií populární hudby Cenou Anděla v kategorii Objev roku 2010. Druhé studiové album Republic of Two vyšlo pod titulem The End of War v listopadu 2011.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář