Molly Hatchet přivezou svůj jižanský rock do pražského Retro Music Hall Doporučený

Molly Hatchet tvoří spolu se ZZ Top a Lynyrd Skynyrd absolutní špičku žánru jižanského rocku. V neděli 9. prosince se tato floridská kapela, v rámci turné Justice Tour 2012, představí v pražské Retro Music Hall.

Molly Hatchet v Praze Molly Hatchet v Praze Zdroj: metalodyssey.net

Skupina byla založena už v roce 1975 Davem Hlubekem a Stevem Hollandem. Pod tajemným názvem Molly Hatchet se skrývá jméno prostitutky, která údajně své klienty znetvářela a usekávala jim hlavy. Jejich hudba má však k death metalu hodně daleko. Lze ji zařadit mezi klasický jižanský rock, který je charakterizován směsicí rocku, boogie, country a blues. Mezi žánrovými kolegy však Hatcheti patří k těm nejvíce hard’n’heavy kapelám.

První album, nazvané Molly Hatchet, vyšlo po třech letech od založení skupiny a v Americe hned zaznamenalo velký úspěch. O rok později pak vyšla jejich zatím nejúspěšnější deska Flirtin' with Disaster. Ta obsahuje stejnojmennou píseň, která v americkém prestižním žebříčku Billboard Hot 100 vydržela deset týdnů. Z raného období kapely pocházejí ještě další výtečná alba Take No Prisoners nebo No Guts...No Glory.

 

 

V letech 1985 až 1995 však přichází útlum kariéry, který je mimo jiné způsoben menším zájmem o jižanský rock a vzrůstající popularitou heavy metalu. V roce 1996 však Molly Hatchet, v silně pozměněné sestavě, vydávají skvělé album Devil’s Canyon, po kterém se opět stanou velmi vyhledávanou kapelou.

Nejnovější album, z roku 2010, nese název Justice. O něm Bobby Ingram, kytarista a producent v jedné osobě, řekl: „Justice je velmi speciální album, protože reflektuje ty nejzásadnější aspekty rockového žánru.“ A právě tuto desku přijedou Molly Hatchet 9. prosince představit do pražského klubu Retro Music Hall.

Další informace

Napsal(a):

Zanechat komentář