Finále soutěže RockPro: Kdo pokořil Matrix?

V sobotu 10. března v pražském klubu Matrix vyvrcholila soutěž kapel RockPro. Stály proti sobě ty nejlepší z celkem 48 kapel, které na podzim začaly soupeřit o prvenství.

7Sins of Surviving 7Sins of Surviving Foto: Michaela Jankulárová

Do finálového kola postoupily celkem čtyři kapely. The Yours ovšem ráno oznámili, že nevystoupí. Prokletí, které je stihlo již v soutěži Metalgate Massacre, kdy onemocněl basák, udeřilo znovu, tentokrát na zpěvačku. Vybíralo se tak pouze ze tří kapel, z nichž všechny byly z Prahy.

Na třetím místě se umístila punkrocková kapela Bonebroke. Technicky výborně provedená show vyhořela při vyhodnocování na tom, že si kluci nedotáhli do klubu mnoho vlastních fanoušků. Již v předchozích kolech je dopředu strkala porota, ale v Matrixu bylo veškeré rozhodování na fanoušcích, porota měla hlas pouze poradní.

Jednoznačně největší a nejhlasitější kotel měla death-metalcoreová skupina 7Sins of Surviving. Vystupovali poslední a ohlas byl takový, že museli ještě dát přídavek, jinak by asi klub pod náporem fanouškovského hněvu shořel v plamenech. Taktéž od poroty sklidili největší ohlas, nicméně do vítězství jim stále chybělo pět hlasů.

A vítězem ročníku 2011/2012 se stává...

První místo sklidila kapela Five Minutes Late, která již do prvního kola přitáhla rekordní počet vlastních skalních fanoušků. Proplétání mužského a ženského vokálu spolu s jednoduchou, čitelnou kompozicí, nakonec zvítězilo, byť je od 7sins dělil pouhý zlomek hlasů.

V závěru večera vystoupili i vítězové předchozího ročníku, pražští hardrockeři Black Alert, aby letošní soutěž RockPro důstojně ukončili. Čert však nikdy nespí, takže je možné se na stránkách agentury již teď zapsat se svou kapelou do dalšího klání, které začne na podzim.

Napsal(a):

3 komentáře

 • Odkaz Komentáře Martin Palounek středa, 14 březen 2012 13:16 napsal(a) Martin Palounek

  2Terka: Děkuji za zajímavý a podnětný komentář. Uznávám, že jsem mohl Black Alert věnovat více pozornosti, ale tento článek není tak úplně o nich. Základním smyslem této zprávy bylo informovat o finálovém kole, jak probíhalo hlasování, jaká panovala atmosféra, a především, kdo se jak umístil. Jak jste sama napsala, mnoho lidí po vyhlášení odešlo, protože příchozí zde byli kvůli soutěži.
  Black Alert byli programově umístěni do doby, kdy zůstávali pouze ti, kteří chtěli dál pokračovat v party a zapíjet s vítězi/poraženými radost i žal. Report tak do jisté míry reflektuje onu atmosféru. Pokud by vystoupili jako hosté ještě před samotným vyhlášením, aby mohli být všichni dostatečně napnuti, vsadím se, že efekt by byl diametrálně odlišný. Takhle byli pouze doplněním programu, nikoliv jeho ohniskem.
  Každopádně bych se nebál, že se Black Alert nedostane mediální pozornosti. Z reakce vyvozuji, že jsou mezi našimi čtenáři jejich věrní fanoušci, tím pádem je v našem zájmu více se na ně zaměřit. Za toto připomenutí moc děkuji.
  Marty

 • Odkaz Komentáře Tereza Klar. pondělí, 12 březen 2012 19:02 napsal(a) Tereza Klar.

  Jedna věc je ale ostuda!! Už na samotné akci si zasloužili trošku uznání a pozornosti i hosté a loňští vítězové BLACK ALERT! Nic jste o nich ani nenapsali. Jenom že tam hráli. Kdo ví jestli jste jejich vystoupení vůbec sledovali. Sál se během chvíle vylidnil a kluci to měli nesmírně těžký! Přesto udělali maximum a byl to jeden z nej koncertů co jsem se svým přítelem v jejich podání kdy viděla. Udělali maximum! Hráli jako o život a užívali si to. A to i přes to že tam zůstávali pouze jejich skalní fans což na takovej sál bylo hodně málo. Ale lidi jste tam držet nemohli. (mluvím teď k pořadatelům který to jistě taky budou číst) To je jasný ale moc jste tomu nepomohli. A je velká škoda že si kapela nezaslouží taky nějaký slovo v jinak docela hodně kvalitním a pěkným reportu. Mrzí mě to. Od Vás bych čekala že něco napíšete. Protože kluci hráli sakra dobře! A není divu že v loňském roce vyhráli. Nějaký slovo by si zasloužili... :)
  Terka

 • Odkaz Komentáře TT, RockPro neděle, 11 březen 2012 22:32 napsal(a) TT, RockPro

  Skvělé, díky! :-)

Zanechat komentář