Vytisknout tuto stránku

Finále SuperStar 2013: Stýblová přišla o hlas, zpívat bude ale dál Doporučený

Dvanáct soutěžících a tři porotci byli povoláni do zbraně i v neděli 24. března. Ani tomuto kolu se nevyhnuly skladby z dílny Alicie Keys či Kelly Clarkson. Jak formace mladých talentů bojovala sama se sebou i s notoricky známými melodiemi?

Veronika Stýblová se nevyhnula problémům s hlasem Veronika Stýblová se nevyhnula problémům s hlasem Foto: Katka Hajdinová, musicweb.cz

Dvanáct soutěžících z Česka a Slovenska si pro své fanoušky připravilo hymnu s názvem Při tobě stát. S problémy při nahrávání se potýkala jedna z favoritek, Veronika Stýblová. Její hlas totiž nezvládl nápor, který si pro něj soutěž připravila. Mladá zpěvačka ale podstoupila úspěšnou léčbu a díky ní si Veronika zazpívá i dnes večer. 

Čtěte také: Hymna SuperStar 2013: Máme ochutnávku

Finalisté si pro druhý živý přenos vybírali skladby, které v hudební historii obsadily první místa předních hitparád. Jak znějí oblíbené songy z úst soutěžících?

Hymnu nové éry SuperStar zahájil hlas Kristíny Debnárové. Jednoduchá a ne příliš nápaditá melodie silně připomínala styl všech ostatních společných superstarovských singlů. Diváci se však s jejími tóny budou muset sžít. Budou je totiž poslouchat každý nedělní večer.

Se sólovou písní se jako první na pódium postavila Tereza Mandzáková se skladbou A Moment Like This. Slabší začátek Tereza vyrovnala až v refrénu, kdy se její jemný, přesto plný hlas rozlil po barrandovských ateliérech. Píseň nebyla zazpívaná špatně, opomeneme-li několik falešných tónů. Za větší nedostatek lze ale považovat málo procítěné tóny.

Ondřej: Terezo, Terezo, kdybys k tomu ještě zahrála na cimbál... (smích). Ne, zazpívala jsi to krásně.

Ewa: Vypadáš jako sto milionů dolarů. Jseš nádherná. Máš neskutečný americký feel. Nevím, jak to děláš. Super.

Paľo: Líbila se mi ta úvodní část. Ta byla perfektní. Ale jakmile kapela udělala plný zvuk, chyběla mi větší dynamika refrénu. Pán Bůh ti nenadělil zas až tak silný hlas. Ale slušný výkon na začátek.

Adam Kukačka s přezdívkou Kuky se pokusil o interpretaci Phila Collinse a jeho hitu All Against Odds. V této baladě mladý zpěvák se skvělou barvou hlasu vynikal především díky tomu, jak dokázal skladbu procítit. Jako by na pódiu žil onen příběh společně s textem. Je absolutně bezpředmětné hodnotit, zda Adam udělal nějaké chyby, či nikoli. Jeho osobnost a jemnost by je všechny zakryly.

Skladbu Raise Your Glass od Pink si vzala na paškál devatenáctiletá Natálie Kubištová. Nelze se ale ubránit dojmu, že Natálie si nevybrala správně. Píseň na ni byla posazená přiliš nízko a její hlas si s tak hlubokými tóny zkrátka nevěděl rady. Refrén, kde se již tóny šplhají o kousek výš, byl intonačně rozhozený. Velmi nevyvážený výkon by mohl Natálii stát postup. Takovouto interpretaci si skladba, která bořila české i světové hitparády, nezasloužila.

Skvělý nástup elektrické kytary sliboval velký výkon. Karol Komenda opustil image něžného zpěváka a pořádně si zařádil ve stylu Lannyho Kravitze s jeho skladbou Are You Gonna Go My Way. Propracovaná image a kytarová show ale poněkud zastřely samotný zpěv.

Vyhrajte vstupenky na další přímý přenos SuperStar

Patý výkon patřil Virgínii Buberníkové. Ta pro své fanoušky nacvičila skladbu Alicie Keys a Jay-Z Emipre State of Mind. Gia má skutečné charisma. Jakmile vystoupí ze zákulisí, je jí náhle plné pódium. Má výborný feeling i zajímavou barvu hlasu. Ani jí se však nevyhnuly falešné tóny. Rovněž frázování by se dalo vylepšit.

Někdy je až s podivem, co v přímém přenosu dokáže Zorka Kepková. Její až přespříliš velká snaha být vtipnou a zábavou mnohdy ústí spíše k nesmyslným a trapným poznámkám. Diváci se musejí obrnit notnou dávkou trpělivosti. Alespoň že Roman drží určitou kvalitu moderování.

Skvěle zastřený hlas a sebevědomý projev - tak by se dal shrnout výkon Sabiny Křovákové. Energie, se kterou se do zpěvu pustila, byla až k neuvěření. Křehká Sabina byla na pódiu jako dračice. Skladba Survivor dostala jiný rozměr. Jedndvacetiletá rodačka z Děčína odsunula R'n'B na druhou kolej a okořenila píseň rockem. Prozatím jednoznačně nejlepší výkon večera - přirozené, profesionální, okouzlující.

 

 

Martin Šafařík patří k absolutním favoritům soutěže. Pro první finálový večer zvolil skladbu od Goo Goo Dolls s názvem Iris. Původně operní zpěvák přesedlal. A nutno říci, že udělal dobře. Jeho téměř profesionální hlas zní v hlubších polohách podmanivě. Jistota, se kterou se Martin chápe mikrofonu, je obdivuhodná. Jako by se na stagi narodil. Martinův hlasový projev i pódiová prezentace si zaslouží jedničku s hvězdičkou. „Ty jsi člověk, který má právo živit se hudbou," neodpustil si vyjádřit svůj obdiv Paľo Habera.

Ačkoli je prý Jaroslav Smejkal největším trémistou z celé dvanáctky, na jeho pěveckých výkonech to není téměř poznat. Má velmi zajímavou barvu hlasu, lehce zastřenou a nízko položenou. Skladba Light My Fire zněla příjemně především ve svých počátcích. Místo, kde měla gradovat, však působilo trochu nevěrohodně.

Paľo: Nebudu skrývat, že se mi jako zpěvák strašně líbíš. Máš oproti ostatním obrovskou výhodu: když tě uslyším z rádia, okmažitě budu vědět, že to je sametový hlas Jaro Smejkala. Teď už je jen otázka, jestli jsi ukázal všechno, co v tobě je. 

Ondřej: Mě si nadchnul výběrem tý písničky. Je fantastická. Dneska se mi to líbilo mnohem víc než v minulém kole.

Ewa: Když budeš dál dávat takové výkony, tak se domů dlouho nepodíváš. Bylo to výborný. Super frázování.

Hit Leony Lewis Run předvedla publiku i televizním divákům Kristína Debnárová. Ukousla si však až příliš velké sousto. Začátek byl jemný a posluchači s napětím očekávali, co bude dál. Někteří by se však pokračování raději nedočkali. Kristínin projev byl příliš uječený. Jejímu hlasu neseděla ani poloha písně.

Štefan Pčelár si nakráčel před porotu a publikum se sexy ztřeštěným kouskem A Little Less Conversation. Vypustil ze sebe spoustu energie a vystoupení si zjevně užíval. Po pěvecké stránce byl zábavný, předvedl mnoho poloh - těžko říct, která byla lepší. Učit by se ale ještě měl tomu, co dělat na pódiu. Občas byly jeho pohyby poněkud přehrávané.

 

 

Jedna z nejsladších písní Enriqueho Iglesiase zazněla z úst Daniela Šmidáka. Španělská verze songu Hero podlomí kolena nejedné ženě. Avšak Daniel nepředvedl nic výjimečného ani oslnivého. V jeho projevu chyběla naléhavost, která je písni vlastní. 

Poslední číslo patřilo již uzdravené Veronice Stýblové. Ta zvolila interpretaci skladby Titanium a dokázala, že umí zazpívat také rychlejší, energické a lehce šílené skladby. Veronika předvedla svůj plný hlas a divácké uši ještě pohladila falzetem. Intonačně perfektní projev postrádal jen o něco živější pohybové kreace.

Nervozitu rozptylovala Gábina Gunčíková

Poté, co všichni soutěžící odzpívali, následovalo rozhodnutí. Jedinec s nejnižším počtem SMS hlasů půjde každý týden z kola ven. Netrpělivé čekání na výsledky ukrátilo vystoupení Gábiny Gunčíkové, které představila svou skladbu s názvem Černý anděl.

Ukončené hlasování ještě ale stále neznamenalo vyhlášení výsledků. Moderátoři museli vyzpovídat porotu. Jaký byl nejlepší a nejhorší výkon večera?

Ewa: Nejlepší - Jaro Smejkal. Nejhorší - Natálie Kubištová.

Paľo: Nejlepší - Veronika Stýblová. Nejhorší - Natálie Kubištová.

Ondřej: Nejlepší - Stýblová, Pčelár, Kukačka, Martin... Je jich víc. Nejhorší - Natálie Kubištová.

Otevření červené obálky se již ale nemohlo dále odkládat. Prvním finalistou, který opustil letošní ročník, byla Natálie Kubištová. Diváci se tak jednoznačně shodli s verdiktem poroty.

Napsal(a):
Buďte první, kdo napíše komentář!

Nejnovější od Alena Uhlířová