28.08.2013 13:00

Polský umělec Peter J. Birch se chystá za českým publikem

Polská hudební scéna umí naservírovat vcelku chutné hudební pokrmy. Výjimkou nejsou ani počiny hudebníka Petera J. Bircha. Tento dvaadvacetiletý zpěvák a skladatel se během svého turné zastaví i v České republice. A hned dvakrát.

Piotr Jan Brzinski, jak zní zpěvákovo pravé jméno, se věnuje hudbě již od mládí. Jeho srdce nedokázalo odolat akustickému indie folku a country. Inspirace ke skládání vlastní hudby pramení z obliby umělců, jako jsou Damien Rice, Rocky Votolato, Bon Iver či Damien Jurado.

Do dnešního dne Peter odehrál více jak 170 koncertů. Jeho hudba zněla nejen v Polsku, ale také v Nizozemí, Velké Británii, Itálii, Lotyšsku, Litvě nebo Německu. Také Česká republika již na svém území polského hudebníka uvítala. Peter si zde zahrál s kapelou Plees The Trees či Václavem Havelkou. Dále spolupracoval s Jamesem Harriesem, Alasdairem Bouchem či Lonely Drifter Karen.

 

 

Na své pažbě má zářezy v podobě Heineken Opener Festivalu 2011 a v letošním roce přibyly OFF Festival, Opener Festival a Poke Festival. V lednu letošního roku vydal své debutové album, které nese název When the Sun's Risin' over the Town a může se pyšnit pozitivními ohlasy.

Peter J. Birch se svou hudbou pojede evropské podzimní turné, během kterého navštíví polská, švýcarská, lotyšská, německá, italská, ale i česká města. Praha mladého kytaristu přivítá 26. září v Café V lese. O několik týdnů později, tedy 12. listopadu, se zde Peter objeví znovu, tentokrát v Olomouci v letním kině Hoblina.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.