11.06.2013 21:00

Gothic Theatre: Nehledě na počasí se "jelo" až na doraz

V sobotu prvního června se uskutečnil druhý ročník metalového festivalu Gothic Theatre v Žatci. Letos se pořadatelé rozhodli pojmout tuto akci jako open-air v krásných prostorech žateckého letního kina. Bohužel, počasí pořadatelům nepřálo a již od začátku akci provázel silný déšť.

Přesně ve tři hodiny odstartovalo celou akci roudnické osmičlené seskupení Demencia Mortalis svým 45minutovým setem. Zazněly jak staré osvědčené hity jako Come sway tak i novinky z posledního promo CD God is a placebo a Death calls. Na závěr samozřejmě nechyběl, hlavně u dámského publika, tolik oblíbený ploužáček Too Late. Kapela předvedla parádní energetickou show, její vystoupení mělo spád a frčelo od začátku až do konce a to i přes absenci kláves, a postarala se tak o důstojný začátek celé akce.

Po krátké odmlce se představila plzeňská gothic-metalová skupina Interitus. Zajimavá muzika, která šlapala, nicméně zejména ze strany zpěvačky trochu chyběl kontakt s publikem. Zato basákovi Romanovi energie nechyběla a celou show táhnul svým zběsilým pobíháním po pódiu i mimo něj. Celkově však předvedli Interitus velmi slušný výkon.

Prohlédněte si také fotogalerii z žateckého Gothic Theatre

Jako další v pořádí následovali Misty Ways, formace z Brna s velmi výrazným vokálem zpěvačky Katryny. Kompozičně velmi pěkná hudba se zajímavými aranžemi, nicméně občas byla cítit absence nadšení a energie, což je velká škoda. Tato kapela je určitě schopná předvést parádní energetickou show, která strhne diváky. Tak snad někdy příště. I tak ale celkový dojem z vystoupení velmi dobrý.

Krátce po šesté se na podiu objevili novojičínští Greedy Invalid. Gothic metalová kapela, která toho už má hodně za sebou, a tak se dalo předpokládat, že jejich vystoupení bude velmi lukrativní a nebylo tomu jinak. Frontmanem kapely je charismatický Vojtěch Novák, který vizáží připomíná trochu Jonathana Davise z Kornu, barvou hlasu zase Villeho Vala z finských HIM, a přesto je každým coulem originál a dovede to na pódiu patřičně prodat. Velmi povedeně komponovaná hudba spolu se silným mužským vokálem tvoří parádní muziku, která chytne na první poslech. Procítěný, přirozený a nevtíravý projev zpěváka i celé kapely ještě umocňuje zážitek z celého koncertu a Gothic Theatre začíná dostávat pořádné grády...

 

 

Nad Žatcem se začíná pomalu stmívat a na pódiu už se pomalu ale jistě představuje pořadatelská kapela - Carpatia Castle, která předvedla monumentální nástup za doprovodu tanečnic z mosteckého baletu a krásných žen zahalených do červených kápí, jejichž tvář osvěcovaly pouze plamínky hořících svíček, které držely v rukou a vytvářely tak na podiu tajemnou atmosféru. Po tomto mocném intru, už následovala první pecka, Amenti, a bylo jasné, že toto vystoupení bude fenomenální.

Zpěvačka Veronika Seidlová opět potvrdila, že je ženou na svém místě a předvedla suverení pěvecký výkon od začátku do konce. Precizní vystoupení, které bylo nabité energií a emocemi hlavně v podání baskytaristy Tomáše Pošvance, na kterém je vidět, že si koncert maximálně užívá a při hraní na pódiu nechává celou svou duši. Kapela jako celek působila prostě famózně a jela na 110 % po celou dobu svého setu. Po necelé hodince se rozloučila skladbou Brána prokletých a přenechala prostor headlinerovi celého festivalu.

Headliner, jak má být

Zhruba v půl desáté se na pódiu objevila všemi tolik očekávaná norsko německá formace Leaves Eyes v čele se sympatickou manželskou dvojicí Liv Kristine a Alexandr Krull. Vzhledem k velmi špatnému počasí, které festival provázelo celý den, byl v areálu jen zlomek očekávaných fanoušků. Mohli bychom si myslet, že kapela takového jména, která je zvyklá hrát před mnohem početnějším publikem, bude z této skutečnosti zklamaná a bude chtít mít koncert rychle "odbytý". Opak byl však pravdou.

To, co předvedla tato kapela, a jak si dokázala zpracovat tu "hrstku" posluchačů, bylo naprosto fenomenální. Alexandr po celou dobu zběsile pobíhal po stagi sem a tam a neustále hecoval fanoušky a snažil se pořádně rozproudit atmosféru, což se mu dařilo na výbornou. V celém kotli nebylo člověka, který by netleskal nadšeně nad hlavou či se alespon nepohupoval do rytmu. Kapela předvedla, že jsou opravdovými profíky a divákům připravila opravdu úžasný kulturní zážitek.

 

 

Akce skončila krátce po jedenácté hodině. Kdo dorazil, určitě nelitoval. Nezbývá než doufat, že se pořadatelé nenechali "otrávit" slabou účastí návštěvníků, a že se příští rok dočkáme dalšího ročníku tohoto zajímavého festivalu opět s nějakým hvězdným headlinerem a snad i příjemnějším počasím a o poznání lepší návštěvností, kterou si tato akce určitě zaslouží.

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.