Gothic Theatre: Nehledě na počasí se "jelo" až na doraz

V sobotu prvního června se uskutečnil druhý ročník metalového festivalu Gothic Theatre v Žatci. Letos se pořadatelé rozhodli pojmout tuto akci jako open-air v krásných prostorech žateckého letního kina. Bohužel, počasí pořadatelům nepřálo a již od začátku akci provázel silný déšť.

Leaves' Eyes Leaves' Eyes Katka Hajdinová/musicweb.cz

Přesně ve tři hodiny odstartovalo celou akci roudnické osmičlené seskupení Demencia Mortalis svým 45minutovým setem. Zazněly jak staré osvědčené hity jako Come sway tak i novinky z posledního promo CD God is a placebo a Death calls. Na závěr samozřejmě nechyběl, hlavně u dámského publika, tolik oblíbený ploužáček Too Late. Kapela předvedla parádní energetickou show, její vystoupení mělo spád a frčelo od začátku až do konce a to i přes absenci kláves, a postarala se tak o důstojný začátek celé akce.

Po krátké odmlce se představila plzeňská gothic-metalová skupina Interitus. Zajimavá muzika, která šlapala, nicméně zejména ze strany zpěvačky trochu chyběl kontakt s publikem. Zato basákovi Romanovi energie nechyběla a celou show táhnul svým zběsilým pobíháním po pódiu i mimo něj. Celkově však předvedli Interitus velmi slušný výkon.

Prohlédněte si také fotogalerii z žateckého Gothic Theatre

Jako další v pořádí následovali Misty Ways, formace z Brna s velmi výrazným vokálem zpěvačky Katryny. Kompozičně velmi pěkná hudba se zajímavými aranžemi, nicméně občas byla cítit absence nadšení a energie, což je velká škoda. Tato kapela je určitě schopná předvést parádní energetickou show, která strhne diváky. Tak snad někdy příště. I tak ale celkový dojem z vystoupení velmi dobrý.

Krátce po šesté se na podiu objevili novojičínští Greedy Invalid. Gothic metalová kapela, která toho už má hodně za sebou, a tak se dalo předpokládat, že jejich vystoupení bude velmi lukrativní a nebylo tomu jinak. Frontmanem kapely je charismatický Vojtěch Novák, který vizáží připomíná trochu Jonathana Davise z Kornu, barvou hlasu zase Villeho Vala z finských HIM, a přesto je každým coulem originál a dovede to na pódiu patřičně prodat. Velmi povedeně komponovaná hudba spolu se silným mužským vokálem tvoří parádní muziku, která chytne na první poslech. Procítěný, přirozený a nevtíravý projev zpěváka i celé kapely ještě umocňuje zážitek z celého koncertu a Gothic Theatre začíná dostávat pořádné grády...

 

 

Nad Žatcem se začíná pomalu stmívat a na pódiu už se pomalu ale jistě představuje pořadatelská kapela - Carpatia Castle, která předvedla monumentální nástup za doprovodu tanečnic z mosteckého baletu a krásných žen zahalených do červených kápí, jejichž tvář osvěcovaly pouze plamínky hořících svíček, které držely v rukou a vytvářely tak na podiu tajemnou atmosféru. Po tomto mocném intru, už následovala první pecka, Amenti, a bylo jasné, že toto vystoupení bude fenomenální.

Zpěvačka Veronika Seidlová opět potvrdila, že je ženou na svém místě a předvedla suverení pěvecký výkon od začátku do konce. Precizní vystoupení, které bylo nabité energií a emocemi hlavně v podání baskytaristy Tomáše Pošvance, na kterém je vidět, že si koncert maximálně užívá a při hraní na pódiu nechává celou svou duši. Kapela jako celek působila prostě famózně a jela na 110 % po celou dobu svého setu. Po necelé hodince se rozloučila skladbou Brána prokletých a přenechala prostor headlinerovi celého festivalu.

Headliner, jak má být

Zhruba v půl desáté se na pódiu objevila všemi tolik očekávaná norsko německá formace Leaves Eyes v čele se sympatickou manželskou dvojicí Liv Kristine a Alexandr Krull. Vzhledem k velmi špatnému počasí, které festival provázelo celý den, byl v areálu jen zlomek očekávaných fanoušků. Mohli bychom si myslet, že kapela takového jména, která je zvyklá hrát před mnohem početnějším publikem, bude z této skutečnosti zklamaná a bude chtít mít koncert rychle "odbytý". Opak byl však pravdou.

To, co předvedla tato kapela, a jak si dokázala zpracovat tu "hrstku" posluchačů, bylo naprosto fenomenální. Alexandr po celou dobu zběsile pobíhal po stagi sem a tam a neustále hecoval fanoušky a snažil se pořádně rozproudit atmosféru, což se mu dařilo na výbornou. V celém kotli nebylo člověka, který by netleskal nadšeně nad hlavou či se alespon nepohupoval do rytmu. Kapela předvedla, že jsou opravdovými profíky a divákům připravila opravdu úžasný kulturní zážitek.

 

 

Akce skončila krátce po jedenácté hodině. Kdo dorazil, určitě nelitoval. Nezbývá než doufat, že se pořadatelé nenechali "otrávit" slabou účastí návštěvníků, a že se příští rok dočkáme dalšího ročníku tohoto zajímavého festivalu opět s nějakým hvězdným headlinerem a snad i příjemnějším počasím a o poznání lepší návštěvností, kterou si tato akce určitě zaslouží.

Napsal(a):

Zanechat komentář