22.04.2024 22:19

Harlej si Lucernu podmanil i popáté Doporučeno

Harlej opět vyprodal Lucernu. Harlej opět vyprodal Lucernu. Zdroj: Facebook kapely, Foto: Josef Beník.

Z koncertů Harleje ve velkém sále pražského paláce Lucerna se už stala taková tradice. Také turné k aktuální desce Zatím je to dobrý si svou zastávku v hlavním městě naplánovalo právě tady.

Nemůžu si pomoct, ale při každé návštěvě této kultovní lokality tuzemských muzikantů si říkám, že nechápu, proč cítí potřebu tu hrát, nebo se sem dokonce vracet. Ten sál působí jako stroj času do roku 1985. Nedýchatelno ještě než se začne hrát, nekonečné fronty a nemožnost platit jinak, než hotově, tvoří vrcholek hitparády nešvarů tohoto místa, které na komfort svých návštěvníků zvysoka kašle. Jenže je to zároveň místo s nepopiratelným geniem loci a pro Harlej to platí dvojnásob.

Tytam jsou časy, kdy ovace narvaného sálu dojaly Tomáše Hrbáčka k slzám. Vystoupení zde má ale dál pro tuhle partu punc výjimečnosti. Dopředu vyprodaný koncert se obešel bez předkapely. Chvilku po osmé se z reprobeden ozvou první tóny fanfár ze Smetanovy opery Libuše - tradiční intro, provázené animací na ohromné led stěně za bicími. Otvírákem je klasicky Zfetovanej, což předznamenává, že velkých překvapení se v setlistu tentokrát nedočkáme. Dvouhodinový program není nafukovací a Harlej nehodlá šetřit s písničkami z nové desky. Ať už věc titulní, tak pohodovky Tak mi zavolej, nebo Vstávej následují osvědčenou formuli a do programu bez problému zapadnou.

Vystoupení má skvělou atmosféru a na dění na podiu se to odráží, muzikanti vyzařují dobrou náladu a z hlediště mohou počítat s podporou v refrénech notoricky známých hitů typu Malá nevěrná holka, Zrzi, zrzi, či Přirození. Radost mi udělala dlouho neslyšená Tak vypadni, zatímco důvod, z jakého Harlej opakovaně sahá po komické hříčce Lopata je mi záhadou. Nakonec je ale zklamaný asi málokdo. Bez zbytečných řečí vše parádně odsýpá. Scéna je stejně jako minule tvořena jen zmiňovanou LED stěnou. Vladimír Kočarndrle hudebníkům předá zlaté desky za prodej aktuální nahrávky. Jinak se dlouho zdá, že nic, čím by se letošní Lucerna lišila od jiných zastávek turné se nestane.

A potom přišla akustická Proměna, po níž se kapela odebrala do zákulisí. Do tradiční hry na vyvolávání vystupujících před přídavkem hodil nečekaným způsobem vidle bubeník Libor Fanta, když na scénu přivedl svou přítelkyni a před bouřícím publikem ji požádal o ruku. Tím celý večer samozřejmě posunul na úplně jinou úroveň, což ještě podtrhla následující Svatební košile, krásně melancholická pecka z nové desky. Další Lucerna tedy pro Harlej i jeho fans znamenala nezapomenutelný milník na cestě, po níž společně jedou již takřka třicet let. A nadšení je stále neopouští.

Setlist: Zfetovanej, Možná, Lopata, Můžeš mít, Svařák, Malá nevěrná holka, Tráva, Zatím je to dobrý, Zemětřesení, Tak mi zavolej, Nejsem zklamanej, Vstávej, Smutku dávám sbohem, Jůlie, Kulisácká, Tak vypadni, Kapitán Morgan, Z Kuby kiwi, Zrzi, zrzi, Přirození, Pověste ho vejš, Proč pocit mám, Proměna, Svatební košile, Až tady jednou nebudu, Strážní andělé, Optimistická

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.