Metalfest 2012: Prsa se nekonala, zato tekla krev

Příznivci tvrdé hudby pokračují v rozjetých oslavách. Přibývá spálených a podnapilých, vše začíná nabírat obrátky. Z plzeňského Metalfestu přinášíme druhou, sobotní reportáž.

Powerwolf Powerwolf Foto: Eva Makovská, MusicWeb.cz

Již na první kapelu dne, Huntress, se pod pódiem shromáždil velmi početný dav. O zpěvačce se totiž traduje, že během vystoupení odhaluje své krásné vnady. Netřeba dodávat, že tato informace se mezi návštěvníky rozšířila rychlostí blesku a donutila mnohé si přivstat. Na Metalfestu ještě nikdy nebylo v deset hodin v areálu tolik lidí. K všeobecnému zklamání se však "striptýz" nekonal.

Po skupině Nexus Inferis nastoupili domácí mazlíčci Dymytry. Měli před sebou velmi početný dav, který se mohl měřit s headlinery předcházejícího večera. Není divu, jejich extrémní psy-coreová show zaujala nejednoho. Šílené masky a ztřeštěné artistické kousky dotvořily dílo zkázy, kdo nepařil, propadl hrdlem.

Prohlédněte si také fotogalerii ze sobotního dne

Naprostým zklamáním bylo vystoupení formace Grand Magus. Většina fanoušků opustila již před samotnou show oblast před pódiem, ve chvíli, kdy se začlo hrát, odešlo mnoho dalších. Zahuhlaná, nečitelná, bezvýrazná kytara a zpěv s naprosto shodnými charakteristikami. Díru zející v kotli zaplnily až další tvrdé kapely, Septic Flesh a Vader.Behemoth

Na českou legendu, hodnou toho jména, bylo již narváno. Arakain zvolili velmi netradiční thrashový set vybraný převážně ze starých songů. Fanouškům ani v nejmenším nevadilo, že se během koncertu řádně rozpršelo, a dál si vyřvávali své oblíbené "co je". 

Chtěli krev - a krev si vzali

Před dvěma lety tato kapela vystupovala na Metalfestu brzy ráno, tentokráte se již probojovala na začátek hlavního času. Opět se jim podařilo zahanbit všechny včerejší kapely, Megadeth se ani v nejmenším nemohli měřit s německými Powerwolf. Špičkově sehraní, nikdo nechybí, nikdo nepřebývá, hudba je úderná a chytlavá. Mohutný kotel na ně naprosto neuvěřitelně reagoval.

Frontman Attila Dorn prokládal písně říznými vtipy a nekonečně hecoval publikum tak dlouho, dokud nezbyl nikdo s plně funkčními hlasivkami. Každý člen přispíval svým dílem k zběsilé show a dohromady nenechali diváka, aby měl chvilku na vydechnutí. Snad bude příležitost konečně je zahlédnout na nějakém čistě vlastním koncertě. Neméně strhující show předvedli Axxis, taktéž z Německa. Technicky vynikající kapela, která šlapala "vlkům" na paty. Velmi blízko lidem, velmi zajímaví na poslech. 

Závěr večera patřil "těm tvrdým". Brutální nářez předvedli polští Behemoth, přestože nejeli na sto procent. Hudba byla po chvíli oposlouchaná a monotónní.

Headline si vzali na starost Kreator, kteří svou roli vzali zodpovědně a pěkně od podlahy. Zběsilá jízda podbarvená úchvatnými světly a pyšnící se skvělým zvukem. Po otřesném vystoupení na loňském Sonisphere se zdálo, že se jedná o dvě rozdílné kapely. Atmosféra byla neskutečná a amfiteátr narvaný k prasknutí. S úderem jedenácté skončil druhý den a fanoušci se odebrali zpět do občerstvovacích zón, aby si pořádně ztížili nástup do dalšího, posledního dne.

Reportáž z nedělní části Metalfestu naleznete zde

Napsal(a):

4 komentáře

  • Odkaz Komentáře Martin Palounek čtvrtek, 21 červen 2012 13:40 napsal(a) Martin Palounek

    Blackařům se omlouvám, fráze bude vystřižena. Přiznávám, že nejsem fanouškem Behemoth a kombinace symboliky mi přišla přehnaná a spíše pro efekt než pro skutečné poselství...nicméně ačkoliv jsem své názory diskutoval na místě s fanoušky, kteří mi potvrdili, že je to "spíš pro ten efekt", tak po diskusi s povolanějšími beru tu část týkající se jejich symboliky, zpátky.

  • Odkaz Komentáře Tereza pondělí, 18 červen 2012 17:09 napsal(a) Tereza

    Tak ten popis Behemoth mohl opravdu vylézt jen z někoho, kdo vůbec neví o čem mluví, koncert byl naprosto perfektní se skvělou atmosférou!

  • Odkaz Komentáře Gruber pondělí, 11 červen 2012 23:23 napsal(a) Gruber

    Celkem vystizne, jen to o Behemoth mohl napsat nekdo, kdo je vubec nezna...

Zanechat komentář