28.05.2022 11:54

Scorpions do O2 Areny vrátili rockový spektákl Doporučeno

Do České republiky se konečně vrací velké koncerty a jedním z prvních věrozvěstů blýskání na lepší časy jsou veteráni Scorpions, kteří do O2 Areny přivezli představit novou desku Rock Believer. Během pandemie rozhodně nic ze své schopnosti předvést velkou show neztratili.

 

Přesně na osmou zhasla v hale světla a na pódium nastoupili The Agony. Český dívčí kvartet zvítězil v klání o post předkapely a z pěti finalistů si je zvolili přímo Scorpions. Jak se ukázalo, byla to výborná volba a čtveřice se dokázala nabídnuté šance chopit na maximum. Během vyměřeného času zahrály celkem šest songů, z toho dva nové. Přesto, že v aktuální sestavě (nová kytaristka a basačka) vystupovaly teprve podruhé, předvedly zdravě sebevědomý výkon, jaký se u předkapel při podobných příležitostech často nevidí. The Agony hrají moderní hard rock, patřičně řízný a nekompromisní. Nikola Kandoussi je navíc skvělá frontmanka s talentem pro práci s publikem, rychle dokáže diváky přimět ke spolupráci a hodně živo tak bylo i v hledišti. Měl jsem během setu neustále pocit, že jsem svědkem něčeho mimořádného.

Zpěvák Scorpions Klaus Meine den před pražským koncertem oslavil sedmdesáté čtvrté narozeniny a tak jsem byl zvědavý v jaké formě se v tomto požehnaném věku předvede. A důvod ke zklamání jsem rozhodně neměl. I když se pochopitelně místy šetřil, tak on i celý zbytek sestavy po celou dobu koncertu sršeli energií a dokázali, že stále patří mezi extratřídu. Velkou zásluhu na to má bezesporu neúnavný motor na bicími jménem Mikkey Dee. Dokonce i v jiných případech tak otravná věc, jako je sólo na bicí se v jeho podání stává vzrušující a zábavnou podívanou.

Nijak pozadu ale nezůstávalo ani osvědčené kytarové duo Schenker - Jabs. Rudolf Schenker odehrál koncert v tílku s nápisem Prague, a předvedl vše ze svého arzenálu včetně kouřící kytary ve vypalovačce Blackout. Ke správné mamutí show patří také obří obrazovky s originálními animacemi, často s tematikou hazardu a Las Vegas, kde Scorpions několikadenní rezidencí svou letošní pouť zahájili. Aktuální album zabralo více než čtvrtinu setlistu. Při jedné z novinek, akustické The Language of My Heart, došlo k malému faux pas, kdy zpěvákovi vypadla část textu, což kapela i diváci přešli s humorem. Podobná věc se pochopitelně nestane v notoricky známých hitech jako The Zoo nebo Big City Nights. Zvláštní pozornost upoutal megahit Wind of Change, věnovaný za bouřlivého aplausu celé haly ukrajinskému lidu. Ruská agrese ostatně přiměla Scorpions pozměnit text, původně oslavující mírumilovné ukončení komunistických režimů v Rusku a východní Evropě.

Devadesátiminutové vystoupení Scorpions nabídlo vše, co si rockový fanoušek musel poslední dva roky odpírat - velkolepý spektákl, nabitý vysokooktanovými vypalovačkami i dojemnými baladami, zahraný s nadšením špičkovými muzikanty. Díky nuceným odkladům se jich na nás v této sezóně řítí ještě spousta a nezbývá než se těšit.

Setlist The Agony: Shoot, T.W.S., Say Hey, Annie, Nothing in the World, She Said

Setlist Scorpions: Gas in the Tank, Make It Real, The Zoo, Coast to Coast, Seventh Sun, Peacemaker, Bad Boys Running Wild, The Language of My Heart, Send Me an Angel, Wind of Change, Tease Me Please Me, Rock Believer, New Vision, Blackout, Big City Nights, Still Loving You, Rock You Like a Hurricane

Zanechat komentář

Ujistěte se, že jste zadali všechny požadované informace označené hvězdičkou (*). HTML kód není povolen.