A Banquet točí videoklip s držitelem Anděla. Cílí na zahraničí

Sotva se vrátili z ciziny, chtějí tam zase. Po zdařilých koncertech ve Velké Británii, Itálii, Maďarsku a Rusku hodlají A Banquet povědomí o kapele v zahraničí ještě více rozšířit - a sázejí na videoklip. Punc exkluzivity mu má dodat Martin Živocký, čerstvý držitel ceny Anděl za nejlepší videoklip v roce 2012.

A Banquet A Banquet Zdroj: oficiální facebookové stránky kapely

Nutno podotknout, že tah to vůbec není špatný. Animátor Martin Živocký je ve svém oboru ošlehanou tváří - čeští posluchači si ho spojí nejspíš s karlozemanovským videem k singlu Falling zpěváka a producenta Borise Carloffa, ve zbytku světa ale slaví úspěchy s filmem Případ, který mimo jiné odkoupil hollywoodský producent z firmy ACME Filmworks.

„Seznámil nás náš kamarád a producent Boris Carloff. Martin s ním dělal klip k písničce Falling, který nedávno vyhrál Anděla,“ zdůvodňuje spolupráci zpěvák Matěj „Mathieu" Káninský. Čerství držitelé ceny Žebřík v kategorii Objev roku nehranou klipovou produkci doposud nevyužili a věří, že nová vizuální technika by mohla zaujmout širší spektrum zahraničních posluchačů.

 

 

„Aby mohl klip konkurovat za hranicemi, měl by být kvalitní po řemeslné stránce,“ říká Martin Živocký, který si pro klip vybral kombinaci kreslené animace a rotoskopu. Vzhledem k vysoké náročnosti techniky tedy půjde o unikátní záležitost, která nicméně stojí hodně peněz. I proto se indie-rockeři rozhodli využít nového projektu Startovač a pětašedesátitisícovou částku nashromáždit pomocí štědrých fanoušků.

Čtěte také: Goodfellas: Nový animovaný klip vznikl v Tokiu

Odměnou jim budou nejen desky s osobním věnováním, soukromý akustický koncert přímo doma, podepsaná trsátka a paličky, živé vystoupení přes Skype nebo celoroční vstup na koncerty, ale především zbrusu nový singl Se vším všudy, na němž se podílel i bubeník britské kapely The Feud Luke Paget.

A Banquet můžete v projektu finančně podpořit protřednictvím těchto webových stránek.

Napsal(a):

Zanechat komentář