Pete Doherty odškodní české posluchače již za týden

Zbitý umělec, nebo rebelský písničkář par excellence? Obojí. Nevyzpytatelný zpěvák a kytarista Pete Doherty už oprašuje svůj pověstný klobouček, aby čeští posluchači spatřili jeho pravý odstín z dob dávných. Zakládající člen skupiny Babyshambles vystoupí už příští středu v Paláci Akropolis, aby odškodnil zklamané příznivce-návštěvníky loňského ročníku festivalu Rock for People.

Pete Doherty Pete Doherty lecoollondonblog.com

Nebylo by divu, kdyby tuzemští vyznavači nezávislého folkrockového písničkářství zůstali po ohlášení noviny skeptičtí. Pořadatelé festivalu Rock for People vytroubili jméno talentovaného muzikanta v loňském roce s notnou pompou do médií, aniž by tušili, že přichází studená fronta. Nešťastník Pete se dle svého agenta nečekaně sebral a odjel na odvykací kůru do Thajska. Dotčeným posluchačům tak nezbylo nic jiného, než mu dát soucitné sbohem a držet pěsti, aby tam na něj byli lékaři shovívaví. Jenže co je moc...

Bývalý člen kapely The Libertines se úplného detoxu, který ho měl zbavit závislosti na kokainu a heroinu, nedočkal. V thajské klinice totiž uznali za vhodné, že na případ Doherty jsou i oni moc krátcí. Muzikanta následně s odůvodněním špatného vlivu na ostatní pacienty z léčebny vyhodili. Neukočírovatelný životní styl už je ale pryč, kaje se kytarista. Do pražského Paláce Akropolis odbočí z trasy aktuálního turné, aby si české publikum získal zpět na svoji stranu.

 

 

"Čeští fanoušci se mohou těšit na intimní show, na které zahraji staré a současně i nové písně," prozrazuje skladbu repertoáru skladatel, jenž v roce 2009 vytrhl debutovou sólovou deskou Grace/Wastelands trn z paty všem, co nad skloňovaným feťákem zlomili hůl. Coby písničkář a autor pravdivých textů ze života se představí právě na scéně žižkovského klubu, v doprovodu londýnského muzikanta Alana Wasse. "Doufám, že intimní prostředí bude vyhovovat mně i publiku,"  prozrazuje Doherty pocity před blížícím se koncertem.

Pokud Pete Doherty  skutečně překročí hranice České republiky, rozpustí se velkému počtu příznivců sny ve skutečnost. Z toho vyplývá jediné - vstupenky zmizí z předprodejů rychlostí blesku. Není tudíž radno zahálet, stojí sedm stovek a koupit si je zájemci mohou v předprodejní síti Ticketpro nebo v pokladně Paláce Akropolis. Pak už jen zbývá nasadit na hlavu buřinku a dorazit na začátek vystoupení v půl osmé.

Další informace

  • Název akce: Pete Doherty
  • Datum: středa, 26 červen 2013
  • Místo: Palác AkropolisPraha
  • Cena: 700 kč předprodej, 800 Kč na míste
Napsal(a):

Zanechat komentář