středa, 03 červenec 2013 13:00

Lucerna v únoru přivítá One Republic

Napsal(a)
One Republic One Republic Zdroj: archiv kapely

Poté, co se v našich končinách představila rocková legenda Bon Jovi, mohou fanoušci tohoto žánru opět slavit. Tuzemské pódium totiž začátkem roku 2014 obsadí rockoví One Republic.

 

Skupina, která má za sebou i turné s kultovními U2, začínala jako každá druhá garážová kapela, a to na MySpace i přesto, že už jednou měli podepsanou smlouvu s gramofirmou. Díky obrovskému ohlasu na této, dnes již opomíjené, stránce se se zpěvákem kapely Ryanem Tedderem spojil Timbaland a jeho label Mosley Music Group. Nejednalo se však o první setkání, zpěvák už s Timbalandem spolupracoval dříve coby producent. One Republic byla první rocková kapela na tomto labelu.

S vydáním druhého alba si parta mladých umělců potvrdila, že první příčky v hitparádách po celém světě si vskutku zaslouží. Hit All the Right Moves napodobil úspěch prvních singlů a písně Secrets a The Good Life zazněly ve dvou filmech. Třetí album Native, vydané letos na jaře, obsahuje dvanáct písní a spolupracoval na něm například i Benny Blanco, který stojí za hity takových hvězd jako Katy Perry, Britney Spears nebo Maroon 5. Na albu se určitě neztratí loňský úspěšný singl Feel Again ani aktuální singl If I Lose Myself.

 

 

O současné pozici kapely se dá napsat mnoho, ale jejich schopnosti si můžete ověřit pouze naživo. Nenechte si proto ujít jejich vystoupení, které se bude konat v pražském Velkém sále Lucerny 16. února 2014.

Přehled

Další články

 • Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu Metronome Prague 2020 oznamuje první zahraniční hvězdu

  Pátý ročník Metronome Prague, největšího pražského festivalu hudby a umění, který bude probíhat 19. a 20. června, může hrdě oznámit jméno první zahraniční kapely. Na pražském Výstavišti zahraje skupina Underworld, která tento týden vydává své desáté studiové album Drift Songs. Show, která bude nové album propagovat, by měla být neopakovatelná a největší, jakou kdy Underworld předvedli.

 • Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019 Foto: Kamil Střihavka a Leaders!, Lucerna Music Bar, 18.11.2019

  Pondělní večer patřil v Lucerna Music Baru tradičnímu podzimnímu koncertu Kamila Střihavky a jeho doprovodné kapely Leaders! .

 • Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem Mikulášská s The Tap Tap letos s předstihem

  Tradiční Mikulášská s kapelou The Tap Tap se letos uskuteční již tento týden a na novém místě, než jsem zvyklí.

 • Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč Soutěžte o voucher na nákup not v hodnotě 500 Kč

  Učíte se nebo hrajete na nějaký hudební nástroj a chcete se naučit zahrát vaši oblíbenou píseň od známého interpreta? Blíží se Vánoce, pro hudebníky jsou noty od supernoty.cz ideálním dárkem pod stromeček. Tak neváhejte a soutěžte s redakcí musicweb.cz!

Další podobné články

var sklikData = { elm: "sklikReklama_57358", zoneId: 57358, w: 728, h: 90 };