Rock for People osloví i milovníky tvrdší muziky

Do areálu královéhradeckého festivalu Rock for People se první červencový týden sjede přinejmenším stovka kapel rozličných žánrů. V nabídce multižánrového festivalu nechybí ani kapely vyznávající rázné kytary, hrubý a průbojný hlas a rovněž temné až extrémní texty. Z této skupinky letos v Hradci vystoupí The Devil Wears Prada, The Ghost Inside, Deathgaze či čeští Dymytry. 
Dymytry vystoupí v Hradci Králové v rámci festivalu Rock for People 2013 Dymytry vystoupí v Hradci Králové v rámci festivalu Rock for People 2013 Zdroj: dymytry.cz

Když se řekne Rock for People, většina z nás je schopna identifikovat největší český hudební festival. Festivaloví světoběžníci jsou navíc schopni vyjmenovat hlavní hvězdy posledních let a vůbec nadšeně vyprávět o atmosféře a dalších lákadlech, které festival nabízí. A že lákadel je skutečně požehnaně dokazuje i přítomnost kapel, při nichž si na své přijdou i vyznavači tvrdších žánrů. 

Přemlouvá vás váš chlapec, ať s ním jedete do Hradce? Koupila vám vaše dívka lístek k Vánocům a vy teď nešťastně koulíte očima a ptáte se sami sebe, co jakožto pravověrní vyznavači screamingu a growlingu budete dělat na multižánrovém festivalu? Nezoufejte. Zapátrali jsme v programu a máme pro vás dobrou zprávu. I královéhradecký festival přiváží několik kapel, jejichž hudební projev vás osloví a nadchne. 

Sledujte metal na Facebooku:
 

Již první oficiální den festivalu, tedy úterý 3. července, nabídne melodický hardcore v podání The Ghost Inside. Kapela má první setkání s královéhradeckým festivalem už za sebou a Českou republiku si zřejmě oblíbila natolik, že se vrací znovu. Od roku 2007, kdy se pětice muzikantů dala dohromady, vydala tři alba, přičemž na každém z nich se přitom pokouší ukázat nespoutanost klasickými metalovými a hardcorovými klišé.  Členové formace jsou navíc dříči, neboť se řídí úslovím, že jen to, co vložíš, se ti vrátí

 
 

Druhým ze zahraničních zástupců tvrdší muziky je kapela, jejíž název na první pohled spíše evokuje film, v němž přísná a nekompromisní Meryl Streep peskuje mladičkou a odhodlanou Anne Hathaway. Realita je ale jinde. Metalcorová skupina The Devil Wears Prada, která Českou republiku navštíví vůbec poprvé, vznikla v roce 2005 v americkém Daytonu. Během následujících let úspěšně vydala čtyři alba a absolvovala nespočet koncertů. Fanoušky láká na symbiózu čistého a nečistého, na jing jang hrubého deathmetalového hlasu zpěváka Mika Hraniceho a jemný zpěv kytaristy Jeremyho DePoystera. Na festivalu vystoupí ve středu. 

Čtěte také: Born of Osiris přenesli HooDoo do jiného světa

Čtvrteční den představí hned tři kapely, přičemž jedna z nich je hrdým reprezentantem domácí scény. Pražská skupina Hentai Corporation svůj hudební počin nazývá thrash-rock´n´rollem a již několik let se pokouší svými (nejen koncertními) výstupy rozvířit stojaté vody české rockové a metalové scény. A to, že se jim daří na sebe upozorňovat, potvrzuje třeba prosincový koncert s Dewinem Townsendem a Fear Factory. Kromě Hentai Corporation přinese čtvrteční podvečer také britské hardcorové Heart in Hand a zástupce zvláštní japonské metalové odnože - skupinu Deathgaze.

 

 

I poslední den Rock for People uvidíme českou skupinu a nebude to nikdo menší než Dymytry. Formace vznikla v roce 2004 a svůj hudební projev pojmenovala netradičně psy-core. Netradiční a snadno zapamatovatelná je i vizáž kapely, o níž se postarali kostyméři Národního divadla. A tak pokud chcete vidět ojedinělé predátorské masky v akci a zažít kapelu, které se v roce 2010 podařilo propracovat až na pódia slavného německého festivalu Wacken Open Air, v pátek máte šanci. 

Další informace

Zanechat komentář