Alice Merton přiveze své debutové album Mint

V červenci 2018 se kanadsko-německá zpěvačka a písničkářka Alice Merton představila českému publiku poprvé. Na festivalu Colours of Ostrava tehdy sklidila obrovský úspěch a dva měsíce poté s přehledem vyprodala pražský Palác Akropolis. Po dvou letech se Alice Merton do Prahy vrací a v Retro Music Hall představí své debutové album Mint.

Alice Merton Alice Merton Zdroj: pořadatel koncertu

Kanadsko-německá songwriterka připomíná ze všeho nejvíc jasně zářící hudební meteorit. Vítězka European Border Breakers Award 2018 navíc dokázala, co už dlouho nikdo před ní: současně ovládla americký Billboard a evropské hitparády. "Nemám žádné kořeny, ale můj domov nebyl nikdy na zemi,” zpívá ve skladbě No Roots, hymně pro všechny nomády světa, kteří se necítí nikde doma.

Neodolatelně chytlavý poprockový hit shrnuje dosavadní život Alice Merton: narodila se v Německu, žila postupně v Kanadě, Spojených státech, Francii a dnes má sídlo v Berlíně. “Já nevím, kde je můj domov, nevím, kde jsou mé kořeny,” tvrdí zpěvačka Alice Merton, která si prý už nedokáže vzpomenout, kolikrát se stěhovala. Vystudovala klasickou hudbu, prošla Popakademií v Mannheimu a EP No Roots se stalo jejím prvním zásekem na mezinárodní scéně. Naprostou tvůrčí svobodu si udržela založením labelu Paper Plane Records. V roce 2019 vydala své debutové album Mint. Zahrála si na slavném kalifornském festivalu Coachella, vystoupila v mnoha amerických talkshow a stala se porotkyní německé verze televizní show The Voice. 

 

 

Vstupenky na její koncert 21. února do Retro Music Hall jsou v prodeji v sítích GoOut a Ticketportal a na webu v ceně 690 korun.

Napsal(a):

Zanechat komentář