B4 na podzim vydávají nové album a spouštějí nový web

Novoborští experimentátoři B4 hodlají opět rozbouřit českou hudební scénu. Chystají vydání nové desky, spouštějí nové webové stránky a pouštějí do světa nový singl.

Tomáš Procházka ze skupiny B4 Tomáš Procházka ze skupiny B4 Zdeněk Němec, MusicWeb.cz

Po úspěšném albu Didaktik Nation Legendary Rock, které skupina B4 vydala v loňském roce a za které byla i odměněna cenou Vinyla jako nejlepší deska roku, ohlašuje kapela svůj nový počin. Pod názvem Lux Oxid chystají hudebníci nové album, které je, stejně jako to předchozí, produkováno vydavatelstvím Polí5.

Sestava kapely se v posledních letech ustálila ve složení: klávesy David Freudl, kytara Tomáš Procházka, bicí Leoš Kropáček a na basu hraje Karel Žďárský. Ve svých experimentech využívá skupina B4 mnohých, dnes již zčásti zapomenutých, analogových nástrojů i přístrojů, pomocí nichž dosahuje originálních zvuků a úžasných hudebních výsledků.

Novou deskou se snaží B4 získat na svoji stranu i příznivce popu

Ve snaze oslovit širší skupinu posluchačů skupina B4, která ve svých kuchařských hudebních pokusech vaří z žánrů jako je blues, noise, rock nebo jazz, tentokrát oznámila snahu o natočení popověji znějící desky obohacené i o prvky country. Deska má obsahovat dvanáct anglicky zpívaných i instrumentálních písní, ve kterých opět zazní drobné odkazy na skladatele Zdeňka Lišku.

 

 

O anglické texty se postaral Tomáš Procházka. Již samotná tvorba textů musela pro účely chystané desky probíhat zajímavě, neboť jak Tomáš Procházka sám popisuje, napsal je zčásti „během delirantních stavů způsobených zubním onemocněním, které se snažil využít, aby se nějak přiblížil popové estetice".

Již z tohoto popisu je tedy patrné, že B4 svým posluchačům chystají opět pěknou hudební kulišárnu skýtající mnohá překvapení. Natáčení desky proběhlo již v loňském roce, nicméně během toho letošního probíhaly ještě různé zajímavé úpravy, kterými Tomáš Procházka své kousky tradičně vyšperkovává. Ostatně singl nazvaný Error in my Soul z nové desky si můžete poslechnout již nyní zde.

Napsal(a):

Zanechat komentář